23_20230911_132008.jpg
18_1640199804.png
2507_20230929_130705.jpg

Ženy mohou natáhnout sérii, muži míří k pražskému derby

S koncem září do Česka konečně přichází podzim a spolu s ním i další várka zápasů – těch panteřích se odehraje o tomto víkendu zatím nejvíce, na co se můžeme těšit?

Tradičně na muže, kteří na začátku sezony válí, ze tří zápasů si odnesli plný počet bodů a naposledy uspěli na nepříjemném hřišti Jaroměře, kterou přehráli dvanácti góly. Co se týče útoku, jsou navíc Panteři taktéž v samotném čele Národní ligy a svým soupeřům nadělují průměrně necelých deset branek za zápas a lze tak očekávat další brankové hody. Co se vzdálenosti týče navíc tentokrát svěřence Patrika Míky čeká nejkratší výjezd v sezoně – na hřišti pražských Kobylis budou obhajovat průběžné první místo v tabulce. Jejich soupeř navíc v dosavadním průběhu ligy zvítězil jen jedenkrát, bylo to ale právě doma proti Jaroměři. Podaří se jim podobný kousek opakovat i v malém pražském derby, nebo se bude radovat průběžný lídr?

  • SO 19:00 | TJ Kobylisy – Panthers Praha

Daří se i prvoligovým #princeznám, které ze čtyř dosavadních utkání třikrát zvítězily, ve středu si navíc poradily i v Poháru, když doma přehrály Vinohrady 6:3. Ligová forma jim vynesla průběžné čtvrté místo v tabulce, na které si ale brousí zuby řada dotírajících soupeřů a dva takoví se o víkendu představí právě v Rudné – nejprve se Pražanky utkají s Ústím, které ze sedmého místa ztrácí na Panterky pět bodů, šestá Česká Lípa pak jen o bod méně. Domácí hráčky budou i vzhledem k aktuální formě papírovými favoritkami a mohou se těšit na dva nepříliš známé, ale o to nebezpečnější a vyrovnané soupeře – jejich vzájemný zápas skončil výhrou České Lípy v prodloužení.

  • SO 17:00 | Panthers Praha – Florbal Ústí
  • NE 17:00 | Panthers Praha – Česká Lípa

Divizní výběr do 23 let pak může čekat na další výjezd, tentokrát na půdu plzeňských Goril, které vloni neuspěly v baráži o postup do Národní ligy. A stejně jako vloni se jedná o velmi gólový tým, který sice už stihl zapsat jednu porážku, ve Strakonicích ale vybojoval alespoň bod a následně v bitvách s Kutnou Horou a Meťákem nasázel velmi solidních 36 branek. Panteři jsou na přestřelky ve vzájemných bitvách zvyklí, vloni se vždy skóre přehouplo přes desítku na jedné či druhé straně, podaří se tentokrát útočnou sílu soupeře zadržet?

  • NE 18:00 | Gorily Plzeň – Panthers Praha

V akci i elévové, strži hrají první koš

I další program rezervních či mládežnických družstev Panthers je velmi nabitý a nejsou to jen elévové, kteří svou náloží zápasů k tomuto faktu přispívají – premiéra čeká v Kunraticích mladší žákyně a v Průhonicích Ženy B, ke druhému kolu vyrazí mužské Déčko nebo Junioři B. Dorostenky vstoupí do druhé ligy ve Stochově dvěma pražskými derby, v Radlicích pak hraje ženské Céčko.

Velká očekávání se kladou na Strže BLACK, kteří postoupili do nejvyššího koše a v jeho základní skupině se utkají s Boleslaví a Spartou, na Bublině se pak představí jejich spoluhráči z družstva WHITE a RED míří tentokrát na Kotlářku. A největší porci bitev mají na programu už zmiňovaní elévové – ti si do tří družstev rozdělí hned dvanáct zápasů, BLACK ty své sehrají na Vinohradech, WHITE na Letňanech a YELLOW zamíří na Tatran. Ať se daří!