26_20230215_144258.png
18_1640199804.png
2495_20230922_132208.jpg

Ženy míří na jih, muži na východ. Do akce se zapojí i mlži a stržky

Třetí hrací víkend je tu a Panterům přinese zatím největší nálož ligových bitev. Tahákem budou výjezdy mužů a žen, další bitvy číhají na juniory a dorostence a do hry se poprvé dostanou i další mládežnická družstva.

Muži v pozici lídra, ženy hrají poprvé venku

Mužský výběr zatím v lize válí a v úvodních dvou kolech si poradil se dvěma soupeři – venku přehrál nováčka z Písku vysoko 8:2, doma pak po divokém průběhu přestřílel i Milevsko, tentokrát poměrem 9:7. Dá se tak říci, že až ve třetím kole poprvé narazí na dobře známého soka – Panteři zamíří do Jaroměře, se kterou v minulých letech sehrál řadu památných bitev včetně vyřazovacích bojů a na jejíž specifické domácí půdě se trápil i nejeden prvoligový mančaft. A byť je liga ještě ve svém zárodku a není tak čas na předčasné soudy, možná trochu překvapivě nepůjde o souboj dvou celků z horních pater tabulky.

Jaroměř sice na úvod sezony doma dokázala přehrát Milevsko, kdy výsledek otáčela až pár minut před koncem, další souboj s ligovým nováčkem ale Sokolu vůbec nevyšel a po hrozivé třetí třetině, kterou hosté prohráli poměrem 0:8, padl na hřišti Kobylis vysoko 3:11. Východočeši tak i dle slov svého trenéra musí pořádně zabrat a na nepovedený výsledek zapomenout, už jen z toho důvodu, že je ligový kalendář neúprosný a jakékoliv další zaváhání by mohlo vyústit v dlouhodobou sérii nezdarů, jak si ale po takovém průběhu poradí s výběrem, který se sedmnácti trefami vede tabulku vstřelených branek?

  • SO 19:00 | Sokol Jaroměř – Panthers Praha

V horních patrech tabulky, byť ne na úplné špici jako jejich mužští kolegové, se pohybují i panteří #princezny. Ty před dvěma týdny na úvod jejich obnovené prvoligové štace porazily Spartu v přestřelce 8:5, následně ale nestačily na svého loňského extraligového konkurenta z Mladé Boleslavi a těsnou porážkou 4:5 tak zapsaly úvodní víkend coby tříbodový. Ten druhý je po dlouhých letech vyveze na jih Čech, kde je čeká dvojzápas s celky, které se v aktuální tabulce nachází o pár příček pod nimi – tedy Týnem nad Vltavou a českobudějovickým Meťákem.

A právě v bitvě s prvním jmenovaným budou chtít potvrdit roli papírového favorita. Rudé Dračice ze soutoku Lužnice a Vltavy totiž svá úvodní vystoupení vůbec nezvládly a po výsledcích 1:17 a 3:9, které jim uštědřily celky Chomutova a Nového Strašecí, se potácí na samém chvostu prvoligové tabulky. Pikantní bitva to navíc bude pro panteří střelkyni Terezu Bočkovou, která ještě vloni sbírala body právě v dresu Týna, do kterého se teď vrátí v pozici lídryně panteřího týmového bodování. Naopak v neděli už půjde o papírově mnohem vyrovnanější bitvu, neboť se Pražanky představí na půdě českobudějovického Meťáku, který na úvod dokázal přehrát Nové Strašecí a navíc si ještě čerstvě může vzpomínat na vzájemnou bitvu z letošního Czech Open, kdy Panterky přehrál poměrem 3:1. Bude se historie opakovat, nebo tentokrát svěřenkyně Johna Hodka uhrají v Českých Budějovicích, kde jinak chce žít každý, nějaký ten bodík?

  • SO 16:00 | Rudý Dračice Týn – Panthers Praha
  • NE 10:00 | Meťák ČB – Panthers Praha

Vrchol kvalifikace pro juniory, znovu hraje dorost a U23

O nepovedeném startu juniorů do kvalifikační skupiny už bylo napsáno a řečeno hodně, o to více je třeba mluvit a psát o víkendu druhém, kdy naopak Panteři málem utrápili favorita z Chodova a následně dojem ještě vylepšili přesvědčivou výhrou na půdě Štírů. V tuto chvíli tedy chlapci z Radlic poskočili na druhé místo kvalifikační skupiny a ještě před startem závěrečného duelu budou vědět, zda jim k postupu do baráže stačí k zápasu s Chodovem nastoupit, či je z něj třeba uzmout nějaký ten bod – pokud totiž Štíři v sobotu na půdě jednoho z pražských hegemonů neuspějí, nebudou už moci pantery v tabulce přeskočit a tím pádem jednomu z našich elitních družstev připadne automatický postup do baráže o CE ligu.

Bez ohledu na sobotní výsledek se ale právě nedělní bitvou mohou Panteři na blížící se baráž příjemně naladit – vždyť minulou sobotu byli na Jižním Městě necelé čtyři minuty od tříbodového vítězství a nikde není psáno, že by se jim takový výsledek, byť vzhledem k papírovým předpokladům ne tolik očekávaný, nemohl přeci jen povést. A to už stojí za nedělní návštěvu Rudné, nebo ne?

  • NE 15:30 | Panthers Praha – Florbal Chodov

Příjemné se navíc kromě užitečného dá spojit i s dalším příjemným a pokud opravdu plánujete vyrazit v neděli do Rudné, nedělejte si v kalendáři čas jen na naše juniory – vždyť těsně po konci jejich zápasu hrají i další mladé naděje, tedy výběr U23! Ten po úvodním triumfu nad rezervou Štírů přijel s prázdnou z Pelhřimova, dojem ale může napravit proti Klatovům a s trochou nadsázky se dá dopočítat, že by mu k úspěchu mělo stačit vstřelit alespoň sedm branek. Hostující Sport Club totiž v obou sých dosavadních vystoupeních vstřelil vždy o jednu méně a vzhledem k faktu, že oba jeho soupeři byli v zakončení ještě o něco úspěšnější, můžeme označit jeho umístění na chvostu divizní tabulky jako to, které jej v souboji s Pantery postaví do role papírového outsidera.

  • NE 18:00 | Panthers Praha U23 – Sport Club Klatovy

A výčet našich elitních družstev končíme u dorostu, který minule v karlových Varech přehrál Teplice i Kladno a vytoužený postup do prvního koše si může vystřílet na další západočeské štaci, tentokrát o něco výše, a to v Teplicích. Chomutov i Karlovy Vary, s nimiž se Pateři tentokrát utkají, ale mají podobné ambice a navíc jen o pár bodíků méně než Pražané, proto je třeba obě bitvy zvládnout minimálně stejně dobře, jako ty minulé. Povede se našim mladým nadějím napodobit loňské skvělé úvodní tažení a postoupit mezi elitu?

  • NE 10:00 | Florbal Chomutov – Panthers Praha
  • NE 14:30 | Panthers Praha – Karlovy Vary

V akci znovu rezervy, v mládeži je kde vybírat

Jendo z velkých specifik Panthers, tedy celá řada rezervních týmů, se naplno projeví i tentokrát. Do akce jde znovu C POWER, které napravuje pouhé dva body z úvodního kola, zlepšení bilance chtějí doma na Radlicích dosáhnout i Sépiáci a vůbec poprvé v klubové historii se do akce dostane i šestá rezerva, tedy Muži G, kteří v neděli odcestují k premiéře do Stochova. Nejlepší výchozí pozici má pak Lhokamo, které se minule blýsklo šesti body a vedení v tabulce bude hájit v Černošicích.

A jak bylo řečeno, do akce se postupně dostávají i další družstva z mládeže. Dorost B začne ligovou pouť v Dobříši bitvami s rezervami Benešova a SKV, stržky pak zamíří do Rudné, respektive na Campanus. Kromě nich první ligové minuty zapíší i mlži – BLACK čeká cesta do Mladé Boleslavi, WHITE na Barrandov a pro tradičně spíše elévský výběr RED je nachystán zájezd na soutok Labe a Vltavy, tedy do Mělníka. Všem držíme palce, ať se jim víkend vydaří na jedničku!