Související zápas

TJ Sokol Královské VinohradyPanthers
7:5
po 31. 10. 2022 20:00 @ Sokol Král. Vinohrady, Pohár Českého florbalu žen, 3. kolo

Ženy končí v poháru, nad jejich síly bylo SKV

Ženská pouť Pohárem končí překvapivě už v osmifinále. V něm Panterky nestačily na prvoligové Vinohrady, které zvítězily 7:5 i přesto, že ještě dvanáct minut před koncem prohrávaly o dvě branky.

Velkou roli na vítězství žlutočerné družiny hrály i přesilové hry, respektive oslabení. Panterkám se sice povedl úvod a díky šťastné ráně Budské brzy vedly, právě při prvním vyloučení ale hned záhy inkasovaly. Cekově se navíc dá říci, že minimálně v první třetině měly Vinohrady více ze hry, hostující soupeřky z extraligy pravidelně tlačily v jejich pásmu a jen díky střelecké nemohoucnosti či dobře postavené Macounové bylo po první části skóre srovnané – na branku Retové chvíli před sirénou odpověděla Bližňáková.

Druhá třetina přinesla upravení rozložení sil na ploše a tentokrát to více vyznělo pro mírně favorizované Panterky. Ty se potřetí ujaly vedení a znovu to bylo rychlým gólem, kdy už po minutě hry zakončila pěknou souhru v brejku Schmiedová, zmatky v domácí obraně navíc záhy potrestala Retová a extraligové #princezny si tak mohly poprvé vychutnat dvoubrankový náskok. Hostující hráčky navíc spálily několik dalších šancí a to je v konečném zúčtování mohlo mrzet.

I přesto odcházely červeně oděné florbalistky do šaten právě za dvougólového vedení, jež jim po snížení bývalé Panterky Škvorové vrátila Mauerová, to ještě nikdo na hale ale netušil, že bude svědky velkého a pro domácí publikum radostného obratu.

Třetí část totiž začala náporem žluté družiny a ta se brzy dočkala přesilové hry, kterou podruhé v utkání dokázala využít a ještě před dovršením 35. minuty pak dokonce srovnat. V tu chvíli byla psychická výhoda na domácí straně a Panterky se nemohly dostat do tempa, jakožto i do střel – pouze jedinkrát zacinkalo za Kreisingerovou břevno a to až v úplném závěru, extraligová výprava jinak hrozila pouze ze standardních situací, neboť kombinace jim kazila nepřesnost na hokejkách.

A jak už jsme říkali, velkou část práce pro domácí znamenaly přesilové hry. SKV rozhodlo paradoxně v té, která byla nařízena proti nim – krkolomnou rozehrávku hostí vystihla Nigrinová a vyslala do úniku Bližňákovou, jež nedala zakončením pod břevno Macounové šanci a vůbec poprvé v zápase tak své spoluhráčky poslala do vedení. TO si navíc Vinohrady udržely až do samého závěru, kdy ještě jejich vítězství potvrdila do prázdné brány znovu Bližňáková a Panterky tak po výsledku 5:7 končí v Poháru.