PanthersChodov
1:13(1:2,0:6,0:5)
so 5. 3. 2022 19:30 @ SH ZŠ Rudná, Extraliga žen, 3. kolo

Ženy jsou na hraně vyřazení, doma inkasovaly třináctkrát

Ani třetí zápas čtvrtfinálové série nepřinesl Panterkám radost a jednociferný výsledek. S Chodovem sice v první třetině dokázaly držet krok, ve zbytku utkání jim ale došly síly a nakonec prohrály vysoko 1:13.

Právě první perioda byla z pohledu Panterek tou zdaleka nejpovedenější. Favorita série nepouštěly tak často do zakončení, samy několikrát zahrozily a dokonce se jim podařilo na poměrně dlouhou dobu srovnat krok i gólově, když nepovedený výhoz Christianové potrestala Faltusová se střílející Markétou Žbánkovou. Chodov tak až v závěru třetiny odskočil díky poměrně šťastnému zásahu Chudé.

Vyrovnaná bitva pokračovala i ve druhé části, bylo ale vidět, že oslabená domácí sestava nemá úplně sil na rozdávání a postupem času vzaly hostující hráčky iniciativu jasně do svých rukou. Rozhodující okamžik přišel pravděpodobně ve 37. minutě, kdy Lvice skórovaly hned třikrát v rozmezí sedmadvaceti sekund a definitivně tak zlomily domácí odpor. Ten sice v omezené míře pokračoval i v závěrečné třetině, kde ale Chodov i tak dokázal postupně navýšit skóre až na 1:13 a vybojovat si tak do nedělní čtvrté vzájemné bitvy matchball. Panterky se v ní navíc pravděpodobně budou muset obejít bez kanonýrky Lenky Faltusové, která utkání nedohrála strávila po něm několik dlouhých minut v péči zdravotnické služby – přejeme brzké uzdravení!