Ženy drží po úvodním víkendu s Boleslaví remízový stav

Druhé kolo play-down má za sebou první dva zápasy a Panterky po nich hrají s Boleslaví 1:1 na zápasy – úvodní duel lépe vyšel Pražankám, náskok hostí v tom druhém už ale dotáhnout nedokázaly a mají tak jistotu, že sérii ještě jednou vrátí do Rudné.

První bod vystřílela nezastavitelná Saffertová

Sobotní bitva by se dala přirovnat spíše k bodovému souboji mezi Agátou Saffertovou a Anetou Hlušičkovou. Obě hráčky totiž z dvanácti celkově nastřílených gólů zařídily hned tři čtvrtiny, spokojenější pak rozhodně mohla být první jmenovaná, která hattrickem a dvěma asistencemi mohutně přispěla k prvnímu panteřímu bodu.

Ten se ale nerodil vůbec lehce. Po bláznivé první třetině, v níž z téměř třicítky střel padl jediný gól musely Panterky dotahovat, hned dvakrát se navíc dostaly do dvoubrankové ztráty a i herně to vypadalo, jako kdyby se na hřišti spíše hledaly a marně se snažily nalézt recept na modrobílou obranu. Do třetí třetiny se pak vstupovalo za stavu 2:4 pro hosty a karty tak jednoznačně hrály ve prospěch Mladé Boleslavi, z jejího pohledu ale bylo závěrečných dvacet minut téměř katastrofálních.

Pražanky totiž brzy snížily, dostaly se do laufu a byť jejich snahu zbrzdila nepříjemná oslabení, brzy se rozehrály k výkonu, který se dá označovat za jednu z nejlépe odehraných třetin v celé sezoně. Nezastavitelné duo Gocová – Saffertová nejprve srovnalo skóre, ve vlastním oslabení pak nádhernou individuální akcí poprvé poslala domácí do vedení Faťunová a po dalším přečkaném oslabení ještě zvýšila radlické akcie Pavlicová. Boleslav se sice nadechla k závěrečnému náporu zásahem kanonýrky Zittové, následná hra bez brankáře se jí ale nevyplatila a právě zmiňovaná Saffertová dokázala završením hattricku definitivně poslat první bod do domácí šatny, která se tak mohla radovat z vítězství 7:5.

Hrozivý úvod zůstal nenapraven

Jenže euforie nezůstala v útrobách rudenské haly příliš dlouho. Panterky totiž stejně jako v sobotu nedokázaly ani ve druhém utkání zachytit hostující nástup a tentokrát byla situace o poznání kritičtější než několik hodin zpátky. Už po necelých dvanácti minutách vedla Florbalová akademie o tři branky, čtvrtý zásah pak přidala tři a půl minuty před sirénou Hlušičková a nebýt alespoň částečného snížení z hole Staňkové, šlo by se poprvé do šaten za prakticky rozhodnutého stavu.

Stíhací jízda domácích ale nezačala úderem druhé dvacetiminutovky, jako spíše až v závěrečné pětiminutovce celého utkání. Jistě, na pátý zásah z hole Miklíkové dokázala bleskově reagovat Saffertová, díky zásahu Zittové ale o druhé pauze svítil na tabuli nelichotivý výsledek 2:6 a když pouhých 50 sekund po zahájení posledního dějství na 2:7 upravila Hukalová, zdálo se být o osudu druhého utkání série rozhodnuto. Jiskřičku naděje vykřesaly ve zmiňovaném závěru Budská se Šindelářovou, definitivní hřebíček do rakve ale ještě před vypuknutím posledního možného tlaku vrazila Panterkám Havlíková, která tak rozhodla o tom, že se po výsledku 8:4 z boleslavského pohledu přesune celá série do města automobilů za stavu 1:1 na zápasy.