Ženy doplatily na trápení v koncovce a v Třinci dvakrát padly

Dlouhé cestování, nepovedená koncovka a obrat v sérii. Tak ve zkratce vypadal nepovedený víkend extraligových #princezen, které na výjezdu do Třince nedokázaly vstřelit ani gól a barážová série tak nyní hovoří ve prospěch soupeře.

Pokud někdo čekal, že po úvodní vyrovnané bitvě uvidí další těsný výsledek, nemohl se zejména v sobotu plést víc. Panterky totiž po náročném cestování vůbec nezachytily velký třinecký nástup a už po třinácti minutách prohrávaly o pět branek – střelecky sice bylo druhé utkání série vyrovnané, góly ale dávaly pouze domácí hráčky. Svěřenkyním Johna Hodka v té chvíli moc nepomohla ani častá vyloučení, kdy se například ve druhé části na trestné lavici ohřála hned trojice Pražanek.

Další inkasovaná branka pak sice donutila hosty hrát vabank a vysokým napadáním Panterky kazily domácím hráčkám rozehrávku, žádný kýžený efekt to ale nemělo a ani jedním ze čtyřiadvaceti střeleckých pokusů nedokázaly rozvlnit síť, čímž udělaly z brankářky Pytlíkové první hvězdu večera. Ta navíc mohla být ještě klidnější poté, co ve 46. Minutě zvýšila Kajfoszová už na 7:0 z jejího pohledu, což byl zároveň i výsledek konečný, jenž znamenal srovnání barážové série na 1:1.

Možná ještě důležitější bitva tak přišla v neděli, kdy si jeden či druhý celek mohl vybojovat barážový matchball. To se projevilo i na úvodních minutách, které byly podstatně klidnější než o den dříve a na nějaké větší šance se čekalo o něco déle. Panterky si dokonce jako první zahrály i přesilovou hru, kýžený gól to ale nepřineslo – naopak znovu odcházely do šaten s gólovým mankem, tentokrát díky zásahu Kieckové. Na ní v podstatně tvrdší druhé části navázala Kociánová a v kombinaci se znovu bezchybnou Pytlíkovou si šel Třinec i pro druhé vítězství.

To potvrdil ve třetí části, v níž hned v úvodu svůj náskok zdvojnásobil a po zbytek hrací doby držel klidný výsledek na svých hokejkách – nic nezměnily ani časté tresty na obou stranách či zvýšená střelecká aktivita hostí. Výsledek 4:0 z domácího pohledu tak znamená obrat v barážové sérii a matchball pro prvoligový celek, který už v sobotu může rozhodnout o svém historickém postupu do extraligy – Panterky pro jeho odvrácení musí doma v Rudné bezpodmínečně zvítězit, v opačném případě by je totiž čekal pád do první ligy.