Ženy doma překvapivě padly s Jičínem

Elitní #princezny nezvládly čtvrtý domácí zápas v sezoně. Ačkoliv stejně jako v těch posledních dvou zde odehraných nastupovaly proti Jičínu do zápasu v roli papírového favorita, zejména vinou nepovedené druhé třetiny po většinu času pouze dotahovaly a před 207 fanoušky nakonec padly 7:10.

V úvodu byly aktivnější domácí hráčky, které se po sedmi minutách dostali zásluhou rychlé akce Žbánkové do vedení. To sice vydrželo jen necelých osm minut do vyrovnání z hole aktivní Bachmaierové, skóre zpět na stranu Panterek nicméně záhy překlopila Faltusová. Svěřenkyně Jaroslava Jelínka a Pavla Skazka si však situaci zkomplikovaly vlastní nedůsledností při střídání a v nařízeném oslabení se znovu trefila Bachmaierová - do šaten se tedy šlo za stavu 2:2.

Zatímco v první části prověřily hráčky v bílém soupeřovo gólmanku hned třiadvacetkrát, druhá třetina přinesla oproti tomuto číslu pouhou polovinu pokusů. Nepříjemný jičínský florbal Panterkám moc nevoněl a dlouho se nedokázaly dostat do tempa, čemuž nepomohl ani timeout na konci 25. minuty. Naopak se po něm dostal poprvé v utkání do vedení soupeř, trefila se navíc bývalá Panterka Tereza Syslová. Po ní zkompletovala hattrick Bachmaierová a když v polovině 38. minuty už na 2:5 z pohledu domácích zvýšila Žůrková, začínalo to s radlickým výběrem vypadat bledě.

Následné buly však vyhrála Faltusová rovnou na Saffertovou a panteří juniorka snížila na rozdíl dvou branek, těsně před pauzou následně skvělým výhozem našla Horňáková Valešovou a ta se v samostatném úniku nemýlila. Do šaten se tak šlo tentokrát za stavu 4:5.

Jenže i třetí třetina začala nepovedeně a dva nedůrazy před vlastním brankovištěm znamenaly další dva jičínské zásahy - opět se to o to postaraly největší zbraně soupeře, tedy Bachmaierová s hrající trenérkou Žůrkovou. Přestřelka pokračovala nicméně i na druhé straně a z otočky snížila na 5:7 Zabavská, aby následně nekrytou Preisslerovou vyzvala ke skórování Syslová.

Na další branky se nakonec čekalo až do samotného závěru a hráčky na hřišti během dvou minut přidaly hned čtyři zásahy, po dvou na každé straně. Nejprve z levé strany vykřesala naději Saffertová, jenže záhy kontrovala z podobné pozice Preisslerová. Saffertová pak po důrazné práci Faltusové dokonce završila premiérový extraligový hattrick, ani její gólový příspěvek na vítězství nakonec nestačil, neboť při hře v šesti inkasovaly Panterky desátou branku a s Jičínem tak padly 7:10.

Autor: Tomáš Pauček

Panthers Praha - FBK Jičín 7:10 (2:2, 2:3, 3:5)  online | stream | fotogalerie

Střely na branku: 46:44