Ženy C byly ve Stochově šestibodové

Druhá ženská rezerva po povedeném prvním kole tentokrát vyrazila až do Stochova, odkud si po dvou vyrovnaných zápasech odvezla plný počet bodů.

Ranní zápas proti kolínským Pitbullkám začal parádně. Už ve třetí minutě otevřela skóre Živa Valtová a stejná hráčka pak o další dvě herní minuty později náš náskok navýšila. Do šaten jsme navíc odcházeli dokonce s tříbrankovým vedením, o nějž se postaral prazvláštně prostřídaný mix obou pětek. Ve druhé části zlepšil Kolín obranu a začal hrát důrazněji, nás však nezastavil, nýbrž pouze zpomalil. Vstřelit jsme tak dokázali ještě jednu branku, stejně jako soupeř. I ve třetí třetině jsme měli herně navrch, žádný další gól už jsme ale vinou horší produktivity přidat nedokázali. Kolínu se tato mise splnila, jeho příspěvek však byl opět jen v množině jednoho zásahu a tak jsme úvodní zápas nakonec ovládli 4:2.

Druhý zápas proti Texasu byl tak trochu otázkou cti, protože s Texasem společně trénujeme a holky dobře známe, takže by případná pachuť porážky byla ještě nepříjemnější. V prvních minutách se nám ale moc nedařilo a nechali jsme Texas otevřít skóre, na což jsme navíc až do přestávky nedokázali najít odpověď. Ta tedy přišla až v rámci prostřední části, v níž jsme měli i víc šancí než v periodě úvodní, nicméně radost netrvala příliš dlouho a Texas vzal otěže zápasu zpět do svých rukou. Ve třetí třetině už jsme nicméně soupeře k rozvlnění síťky nepustili, naopak jsme nejprve srovnali a následně zásluhou dua Nataša Chmelíčková - Martina Košťálová šli poprvé v utkání do vedení. Konečný stav zápasu tak po udržení Texasu na uzdě činil 3:2 v náš prospěch a tím pádem i první šestibodový turnaj v sezoně.

Všem holkám díky za zápasy a dravost v nich.

Autor: Tomáš Pauček

Panthers Praha C - Pitbulls Kolín 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)  online
Panthers Praha C - Texas Longhorns B 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)  online