Ženy B uspěly v Podolí

Jedno z prvních letošních mrazivých ran nás vyslalo na další ligové kolo do Podolí, kde jsme nastoupili v jedné z nových pražských nafukovaček do dvojitého pražského derby.

Ranní utkání proti Sokolkám z Vinohrad bylo z naší strany spíše rozehrávací a hlavně rozehřívací, jelikož nám trvalo skoro celé dvě třetiny se dostat do naší hry. Třetí část byla již ale o něčem jiném, jezdilo se až do konce a i díky faulu na naší hráčku při hře v šesti jen devatenáct sekund před sirénou za stavu 3:4 jsme dokázali využít dvojitou početní výhodu v náš prospěch a povedlo se nám přenést utkání do samostatných nájezdů. Rád bych vyzdvihl výkon gólmanky Soukupové právě v nájezdových duelech a nekompromisní zakončení obou hráček vyslaných z našich řad.

Druhé utkání proti Kouzelnicím ze Strašnic se odvíjelo diametrálně jinak. Holky nastoupily do utkání již velmi dobře připravené a první třetinu jsme si vzali téměř pro sebe. O tom, že to byl velmi silový souboj - občas hraničně se zdravím - se nikdo asi hádat nebude, protože druhá třetina spustila pořádnou spoušť, jak brankovou, tak emoční. Ze skóre 3:1 se stalo 8:4 a během pouhých patnácti minut přišla dohromady trojice vyloučení, které ovšem ani jeden z celků nedokázal proměnit. Ve třetí periodě byl tým rozhodnutý nepustit soupeřky zpět do utkání a to se také povedlo, pohlídaný stav 8:4 přetrval až do závěrečné sirény a tak se radlické Panterky mohly radovat z druhé sobotní výhry a odjížděly domů sice za deště, ovšem ale s pořádným úsměvem.

Děkuji všem holkám za obě utkání a těšíme se, co přinese další turnaj. W.

Autor: John Hodek