Ženy B přivezly z Boleslavi pět bodů

Ženy B čekal poslední turnaj roku 2021, kdy musely vyjet do nedaleké Ml. Boleslavi. Původní sestava byla během týdne zredukována na pouhých 11+1. Ještě ráno před turnajem však nastaly nemilé problémy s vozidlem, které se bleskurychle vyřešily a tak dorazily všechny hráčky včas na utkání.

Dosti omlazená sestava se nejprve sžívala s povrchem, lajnami a s kdečím. Z tohoto důvodu jsme v první třetině viděly pouze jednu branku díky parádní souhře Kačky Vránové a Nikči Křemenákové. Ve druhé třetině jsme nejprve nedůrazem nechaly soupeřky srovnat skóre, však následně jsme zlepšily své střelecké pokusy a odskočily o tři branky zásluhou dua #86 a #67 (pozn. redakce - jedná se o Barču Jelínkovou a Nikču Křemenákovou). Obě zakouzlily na půlce soupeře, kdy jedna viděla druhou a společně dokázaly propasírovat kulatý nesmysl za záda gólmanky.

Úvod poslední časti byl náš po parádní střele Julči Faťunové, poté jsme mírně polevily a daly soupeřkám prostor, což značilo úpravu skóre na rozdíl pouze jediné branky. Bohužel soupeřky cca 30 vteřin před koncem měly standardní situaci mírně za velkým brankovištěm, odvolaly gólmanku a v početní převaze srovnaly. Následovala trestná střílení - první Klárka Schmiedová uspěla se svým trikem, poté Kačka Macounová nedala soupeřce šanci, Eliška Tázlerová vzápětí zápěstím přesně mířenou střelou dostává balonek do branky a opět skvěle chytající Kačka Macounová nakonec zajišťuje bonusový bod pro naše barvy.

Mezi zápasy nás čekala jen krátká pauza, kterou jsme vyplnily návštěvou místního Penny a občerstvovací činností.

Druhý zápas se zdál papírově lehčí, ovšem opak byl pravdou. Nepozornost a první branku vstřeluje Benešov. V přesilové hře se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientovala Nikča Křemenáková a stav na tabuli byl srovnán. V první třetině jsme ještě měly další dvě přesilové hry a využily až tu druhou opět po důrazu Nikči Křemenákové (asi přesilovková střelkyně ). Druhá třetina patřila naší druhé formaci, kdy Eliška Tázlerová i Julča Faťunová využily své přednosti - první jmenovaná hledání prostoru a střelbu tahem, druhá jmenovaná důraz na brankovišti a dravost.

Cíl třetí časti byl jasný - odehrát ho celý naplno a nevypustit žádný centimetr. To se podařilo a ještě jsme se střelecky prosadily, to navíc hned čtyřikrát. Benešov v poslední minutě pouze kosmeticky upravil skóre na konečných 9:3. Nutno podotknout, že toto utkání bylo pro nás dosti náročné, jelikož vybrané hráčky od soupeře hrály přehnaně důrazně, často na hraně pravidel, kdežto rozhodčí to nechávali často plynout. Vítězství v tomto utkání bylo hned ve třech rovinách - 3 body do týmové tabulky, bez zranění, mentální vítězství.

Autor: Andrea Nováková

Panthers Praha B - Fl. akademie MB B 6:5pn (1:0, 3:1, 1:4)  online
Panthers Praha B - Florbal Benešov 9:3 (2:1, 3:1, 4:1)  online