24_20230911_132022.jpg
21_1640941393.png
39350_wb.jpg

Ženy B poprvé padly, ve druhém zápase pak opět nadělovaly

Rezerva extraligových žen ve dvojitém pražském derby nejprve vypráskala rezervu Prague Tigers patnácti brankami, následně však také poprvé zakusila hořkost porážky, když v pěkném zápase těsně podlehla Tatranu.

V prvním utkání jsme nastoupili proti rezervě Prague Tigers a po minulém kole, v němž soupeř bodoval a v sestavě měl i několik hráček Áčka jsme tušili, že nás čeká náročný boj. To se ale vůbec nepotvrdilo a od začátku jsme dominovali jak ve hře na míčku, tak i střelecky. Soupeřky byly hodně odevzdané a potvrdilo se tak, že když se souběžně hraje i první liga, tak jim posily z Áčka zkrátka chybí. Kvalitativně jsme byli jasně lepší a bylo znát, že byť jsme hráli do hlubokého bloku, naše hráčky se zkušenostmi z nejvyšší soutěže se přes pevnou obranu dokázaly dostávat a předávaly tak i zkušenosti mladším holkám. Jsem rád, že jsme si mohli zastřílet, dotáhli jsme zápas do vítězného konce a právě i mladší hráčky nasbíraly nějaký ten kanadský bod.

Druhý zápas nás čekal až po třech hodinách a část kádru tak odjela v mezičase domů na oběd. Nastoupili jsme do utkání s Tatranem B, kde nastupují i hráčky, co ještě vloni či předloni hrály ženskou extraligu právě za první tým Střešovic. My to měli podobně a čekal se tedy vyrovnaný a hodně náročný zápas, což se v jeho průběhu i potvrdilo. Soupeř byl hodně aktivní, napadal a snažil se být na míčku, s tím jsme se ale většinou dokázali popasovat a vytvářet si řadu šancí, tentokrát jsme ale nebyli tolik produktivní a soupeř nám postupem času odskočil až na 1:4. V závěru jsme se s tímhle stavem pokusili ještě něco udělat a větší risk nám přinesl i snížení na 3:4, to už ale do konce zbývalo jen pár vteřin a i před hru bez brankáře jsme tak padli 3:4.

Zápas to byl vyrovnaný a dalo by se říct, že vyhrál šťastnější a produktivnější tým, celkově jsme ale se startem sezony spokojení, protože jsme vyhráli tři ze čtyř utkání a daří se nám držet při životě i cíl skončit mezi prvními třemi týmy tabulky, stejně jako ten, aby se i starší a zkušenější hráčky florbalem bavily a předávaly tak zkušenosti mladším holkám.

Autor: Lukáš Jenšík

Panthers Praha B - Prague Tigers B 15:2 (2:0, 8:0, 5:2)  online
Panthers Praha B - Tatran Střešovice B 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)  online