Ženy B odstartovaly sezonu dvěma body

Ženy B si na svůj první turnaj v letošní sezoně musely počkat až na poslední zářijový den. V obměněné sestavě si dokázaly uhrát vítězství na nájezdy a prohru.

Z loňské sestavy se na hřišti v prvním kole ukázaly pouze dvě hráčky - Sláňa a Andy. Nové tváře se rychle zapracovaly a tak se mohla sestavička 10+1 vrhnout do prvních klání. V zápase se Slavií jsme byly připraveny na skutečnost, že soupeř má jen jednu sadu dresů a to červenobílých, tudíž jsme sáhly po černých tričkách, abychom se na hřišti vůbec poznaly. Během prvních šesti minut jsme se ujaly tříbrankového vedení a byly tak veselejší. Slavie dokázala do konce třetiny vstřelit jeden gól. Ovšem to se v druhém dějství nelíbilo Zubíkovi a ta nám opět zajistila tříbrankové vedení.

Nejprve nepohlídaná jedna hráčka a následně velice sporný gól, který dle nás byl vysokou holí (aj to jedna ze soupeřek sama potvrdila), ale rozhodčí byli neoblomní a rázem to bylo na začátku třetí třetiny srovnané na 4:4. Zubík si dokázala seřídit mířidla aj díky osobnímu divákovi a opět jsme vedly. Těsně před koncem základní hrací doby však Slavie srovnala na 5:5 a šlo se do nájezdů. K těm se zkušeně postavila Sláňa, Andy a Zubík. Všechny naše hráčky nekompromisně a s ledovým klidem úspěšně proměnily, za to soupeř to zvládl pouze jedenkrát.

Druhé utkání jsme sehrály proti známějšímu týmu - Kobylisy. Jelikož Zubík a Anita musely pelášit na utkání ženského A-týmu, tak jsme rázem byly v počtu 8+1. Mírně jsme zaspaly začátek a soupeř se dostal do vedení 2:0. Sláňa připravila oba naše gól - nejdříve pro Míšu a následně pro Polinu, však to na soupeře nestačilo, zaslouženě vyhrál 3:2. Nedokázaly jsme si dostatečně pohlídat střed hřiště, zbytečně jsme si ztěžovaly rozehrávku zejména na naší obranné polovině a k tomu byla znát také únava a menší počet hrajících.

Díky všem za předvedený výkon, za pokec mezi zápasy na piknikové dece a příště se vidíme ještě silnější než teď.

Autor: Andrea Nováková