Ženy B loupily v Exe Sport Areně

Úspěšný víkend za sebou má první rezerva #princezen, která zvládla oba vyrovnané zápasy a v jedné z pražských nafukovaček ulovila všech šest bodů!

První zápas s Florbalovou Akademií Mladá Boleslav byl vyloženě zápasem, kdy se soupeř rozhodl, že je slabším týmem v utkání a tím pádem proti nám bude hrát zataženě. Proto jsme celý zápas trávili na půlce soupeře se snahou dobýt jejich zavřenou svatyni, protože kdyby se nám podařilo skóre otevřít, tak bychom soupeře donutili změnit postavení do trochu ofenzivnějšího a otevřeli si tím možnost lépe skórovat. Nakonec se nám to podařilo a první gól utkání padl po potrestání soupeře, kdy nedokázal reagovat na rychlou křižnou nahrávku. Bohužel radost z vedení nám dlouho nezůstala a Boleslav hned vzápětí vyrovnala a byli jsme tak opět na začátku.

Opět bylo skóre vyrovnané a opět se vrátil soupeř čekající na své polovině na naší chybu. Ve třetí třetině se nám podařilo střelecký účet znovu otevřít, jen aby hned vzápětí Boleslav zase vyrovnala. Pak se stala nemilá věc. Rozhodčí nás poslali do čtyř, což ale prozatím nic nezměnilo, vlastně jen to, že se hrálo na druhé polovině. Přesto však se nám podařilo vytvořit si nějaké šance. Když jsme se vrátili do pěti, netrvalo dlouho a nádhernou akcí se opět ujali vedení. Pak už jsme jen balón drželi pod naší kontrolou a nedovolili soupeři opět skóre vyrovnat.

Druhý zápas proti Bohemce byl druhou stranou mince toho předchozího. Oba týmy útočily a snažily se urvat vítězství pro sebe. Samozřejmě se nejednalo o typické nahoru dolů, ale tým, který získal balón, se s ním postupně dostal na soupeřovu polovinu a tam se snažil vytvořit závěrečnou akci, která by končila gólem. První, komu se to podařilo, byly naše holky, následně pak Bohemka vyrovnala, celkově jsme ale v této třetině byli úspěšnější my. Nakonec jsme nastříleli tři góly a soupeř pouze jeden.

Druhá třetina byla vyrovnanější, soupeřky se tlačily více do zakončení a trestaly nás i z malých chyb, což my jsme jim na oplátku rádi vrátili. Obě strany si do skóre mohly připsat po dvou gólech a tak konec druhé třetiny byl 5:3 v náš prospěch. Třetí třetina byla klidnější po gólové stránce, ale herně to byla nejrychlejší část z celého dne. Bohemka byla plně odhodlaná skóre otočit a zkoušela všechny možnosti, samozřejmě v rámci pravidel. Nám se nakonec nedařilo tolik jejich chyby trestat, přesto jsme ani na chvíli soupeřkám nedali odpočinku. Konečný stav zněl 6:4 pro Panterky.

Autor: Tomáš Drašnar