Závěrečný turnaj Žen B

Závěrečný turnaj pro Ženy B se odehrával na hale na Kladně. Čekaly na nás poměrně snazší soupeři – TEXAS LONGHORNS a Wizards DDM SO Praha 10. Nad oběma týmy jsme v prvních střetnutích zvítězily, tudíž jsme byly papírově silnějším soupeřem a dalo se očekávat, že se budeme radovat z vítězství znovu.

První utkání začínalo hned ráno od 09:00, což značilo velmi brzké vstávání. „Zápas s Texasem měl celkem ospalé tempo.“ jak zhodnotila gólmanská opora týmu. Poměrně rychle jsme se ujaly vedení, které jsme zejména v druhé třetině velice navýšily. Soupeřky hrozily pouze z brejků nebo dlouhých balonů před naši bránu. Nutno podotknout, že k utkání jsme nastoupily v počtu 8+1 a konečnou desátou branku vstřelila juniorská pomoc Klárka Schmiedová.

Druhý zápas se odehrál po nejkratší možné pauze (ob zápas). “Zápas s Wizardkami začal ostrým tempem, soupeřky nám asi chtěly oplatit těsnou prohru z minula.“ zhodnotila Týnka Horňáková. Wizardky byly sice urputné, ale první třetinu jsme jim nedaly v žádném případě šanci a zaslouženě a zkušeně jsme vedly hned 4:0. Druhé dějství daného zápasu přineslo jen jeden gól na straně soupeře, taková nudnější pasáž dle zápisu, ale my jsme se pořádně zapotily. Soupeř měl první zápas tohoto dne a my už byly unavenější, i když k tomuto utkání jsme měly o jednu hráčku navíc, jelikož přijela z Žen C pomoct Verča Bejšovcová (děkujeme!). V poslední třetině celé sezony jsme mírně polevily (přeci jen jsme vedly 4:1), čehož využil soupeř a utkání ještě zdramatizoval, jelikož to chvíli bylo jen o jeden gól. To nás všakvnezastavilo, ba naopak nakoplo, a nastřílely jsme ještě další tři branky. „Za zmínku například stojí sólo Martiny Čapkové zakončené střelou nad nohu hostující brankářky. Konečný stav posledního zápasu sezóny byl 8:4 pro nás.“ dle slov Týnky.

Když bych měla zhodnotit celou sezonu, tak jsme si ji užily, vyzkoušely jsme si hrát pouze v 6+1, ale také ve větším počtu než jen 10+1. Zaslouženě jsme si vystřílely odměnu od Českého florbalu za 100 vstřelených gólů (celkem jich máme 134). Když bychom se podívali na statistiky, tak Barča Jelínková jednoznačně vévodí v kanadském bodování i ve vstřelených gólech napříč celé lize. Společně s tím se můžeme pyšnit tím, že máme 100% úspěšnost oslabení.

Děkuji holkám za celou sezonu a pevně věřím, že se ve stejné partě zase sejdeme v té následující i v létě na nějakém turnaji.

Autorka: Andrea Nováková