Související zápas

Panthers Praha
PanthersNáchod
5:6 po prodl.(1:3,3:2,1:0)
so 23. 3. 2024 17:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 5. kolo
26_20230215_144258.png
2713_20240322_121924.jpg

Zápas roku je tu, Pantery požene v rozhodujícím semifinále vyprodaná Rudná!

Turbulentní semifinálová série mezi Pantery a Náchodem se v sobotu dočká svého rozuzlení. Za stavu 2:2 na zápasy se oba celky naposledy přesunou do Rudné, aby rozhodli o druhém finalistovi Národní ligy. Výhoda domácího prostředí bude navíc pro Pražany tentokrát opravdu značná – den před utkáním hlásí Rudná poprvé v klubové historii vyprodáno!

Krásné góly, skvělé obraty, pořádné emoce a byť tomu někdy výsledek neodpovídal, tak i nesmírně vyrovnané, ostré a náročné bitvy. Semifinálová série mezi Panthers a Náchodem baví, fanoušci si na obou hřištích mohli užít po dvou triumfech každého z celků a vše tedy směřuje k nevyhnutelnému – rozhodujícímu pátému utkání, které definitivně určí druhého finalistu.

O něco blíže k vysněnému postupu měl v dosavadním průběhu série přeci jen třetí tým základní části, který Pantery nejprve dokázal přehrát na jejich vlastním hřišti, aby následně bleskovým nástupem vybojoval zápasový matchball. A k jeho proměnění skvěle vykročil i ve čtvrté semifinálové bitvě, kdy před vlastními fanoušky znovu brzy vedli, a zdálo se, že si dokráčí pro rozhodujcí třetí vítězství. Pražané nicméně zapnuli včas a skvělým obratem si vynutili prodloužení série a navíc návrat před vlastní diváky. To potvrdil i zkušený Pavel Daněk, který jako jeden z mála pamatuje i osm let starý postup do Národní ligy.

„V prvním zápase bylo rozhodující, že jsme soupeře pustili do rychlého vedení 5:0 a nezvládli jsme ho včas zachytit. To se nám naopak povedlo ve druhém zápase, kde jsme i díky upravené taktice byli schopni zápas otočit ještě v první třetině.“ Jeho slova potvrzuje i jeden ze střelců Petr Škoda. „Věděli jsme, že oba zápasy v Náchodě budou velmi náročné jak po psychické tak i fyzické stránce. V obou zápasech jsme museli hned ze začátku dotahovat. V neděli nám pomohl time-out po kterém jsme na Náchod vlítli, plnili náš game plan a zápas otočili.“

Série se tak po vydřeném vítězství 4:3 vrací do Rudné za stavu 2:2 a stejně jako před dvěma lety proti Plzni tedy o postupujícím rozhodne závěrečná bitva, doufejme s lepším koncem, než právě v sezoně 2021/22, kdy se z postupu radovalo plzeňské FBC. Panteři jsou doma silní, v dosavadní ligové sezoně tu z 13 zápasů v 10 uspěli a ve vylepšení této statistiky doufají i tentokrát, stejně jako ve všech předchozích zápasech ale budou rozhodovat detaily. Na co se Panteři podle Petra Škody musí zaměřit? „Neztrácet zbytečně balóny a dávat tím soupeřovi breakové situace. Nenabízet soupeři přesilovky po nevynucených faulech. Být trpěliví a sebejistí. Mít dobře nastavenou psychickou odolnost a ještě bych zmínil týmovost.“

Pro něj, stejně jako pro zbytek Panterů, to navíc bude historická chvíle – vůbec poprvé bude jejich utkání sledovat vyprodané domácí hlediště, které už více než den před úvodním buly hlásí naplnění kapacity a k dispozici tak nebude už ani prodej přímo na místě. A parádní atmosféry se Pražané dle slov Pavla Daňka nemohou dočkat. „Těším se na to! Do zápasu jdu s tím tam nechat všechno a hlavně si to užít společně s našimi fanoušky.“

Pro ty bude tradičně připraven bohatý doprovodný a přestávkový program, stejně jako pestrá nabídka občerstvení a to nejdůležitější, kvalitní florbalová podívaná – doporučujeme tedy dorazit na místo s dostatečným předstihem. Pro ty, kteří si svůj lístek nestihli zajistit včas, pak bude připraven komentovaný streamovaný přenos, či přenos textový.

Rozhodující páté utkání semifinále mezi Panthers Praha a Náchodem startuje v Rudné v sobotu úderem páté odpoledne, držte domácím palce a pomozte je dotlačit do vysněného finále!

Autor: Tomáš Pauček