Žánrově odlišný dvojreport Déčka

Třetí mužská rezerva si těsně před Vánoci a krátce po nich střihla dva turnaje a byť výsledky nebyly bůhvíjaké, čtení je to zajímavé.

Předvánoční mrzení

Panteří Déčko se v sobotu dopoledne sešlo v celkem slušném počtu a bylo natěšeno na zápas proti favorizované Dobříši, která se nachází na prvním místě tabulky. Na začátku první třetiny se podařilo hosty překvapit po rychlé souhře Šetelíka a Ladry. Bohužel soupeř začal potvrzovat roli favorita a hrál většinu času na polovině Panthers, čehiž dokázal také zužitkovat a vystřílet si pohodlný náskok. O drama se pak na začátku třetí třetiny pokusil Jan Švehla, který po střele od Špaldy dorazil do odkryté branky míček a bylo to 2:5 z pohledu Panthers. Dobříš ale nic dalšího nepřipustila, ba naopak odskočila ještě o jednu branku a došla si pro tři body.

I druhý náš zápas skončil prohrou. První třetinu jsme se drželi a dostali jsme jen dva góly. Druhá třetina dopadla hůře, ale dokázali jsme skórovat. Třetí třetina to už šlo z kopce a obdrželi jsme 7 branek. Takže jsme šli domu s prázdnou.

Autoři: Michal Ladra a Pavel Pánek

Do Hostivic na kolotoč

Od Andulky po žížalu, hrajeme si s písmenky. Projedeme abecedou, připravte si jízdenky!!! Tato neoficiální hymna našich tří kočovných florbalistů zavedla o víkendu Petra, Dominika a Ondru až do hostivické sportovní haly, kde tentokrát doplnili početně zdecimované Déčko. Jízdenky v počtu 9+1 byly zakoupeny již v předstihu a kolotoč Traverzy B, která je téměř na špici tabulky, tak mohl začít.

Podle očekávání jsme byli zatlačeni do těžké defenzívy. Odolávali jsme až do 10. minuty, potom se stalo něco naprosto neočekávaného - Dominik Korolus se dostal do brejku a chladnokrevnou backhandovou žabkou dostal míček za záda gólmana Traverzy. Vedení nám bohužel vydrželo pouhých 25 vteřin. Do konce první třetiny Traverza přidala ještě jeden gól a do šaten se tak odcházelo za stavu 2:1 v náš neprospěch. Druhou třetinu jsme se gólově neprosadili a do té třetí se tak šlo za stavu 6:1. V první pětiminutovce se podařilo snížit Petru Neprašovi, který si počíhal u levé tyčky, na což Traverza odpověděla dvěma přesnými trefami za záda Boráka. Skóre pak na konečných 8:3 ve prospěch soupeře upravil Ondra Bendík v poslední minutě.

Na druhý zápas proti Pátečníkům z rodného města našeho dosluhujícího pana prezidenta nás posílil Gigolo a měli jsme tak zhruba na půl zápasu dvě kompletní pětky. Poté přišlo bohužel zranění Matěje Kříže a byli jsme tak nuceni k návratu na 9+1. Hned v úvodu první třetiny jdeme do oslabení, kterého soupeř využívá. Následně inkasujeme podruhé a do konce třetiny se nám podaří pouze snížit na 2:1 gólem Matěje Jurníčka.

Ve druhé třetině jsme aktivnější než soupeř, i tak ale bohužel inkasujeme a neproměňujeme šance a ani nájezd. Do třetí třetiny vstupujeme stejně aktivně a s myšlenkou zvýšit naši produktivitu, bohužel však zapomínáme na obranu a soupeř odskakuje na 4:1 hned z kraje třetiny. Nic však nevzdáváme a tlačíme se dál do útoku. Naše snaha je odměněna a Gigolo dvěma zásahy vykřesává jiskřičku naděje a 4 minuty před koncem snižuje na 4:3.

Ty poslední minuty jsme velice aktivní na soupeřově půlce ten už jen vyhazuje a třese se o výsledek. Zkoušíme i hru bez brankáře bohužel neúspěšně a soupeř tak pečetí svou výhru 5:3 gólem do prázdné. Nutno dodat že výkon jsme nepodali špatný. První zápas byl proti soupeři, který je na úplně jiné florbalové úrovni což dokazuje i počet superligových titulů jednotlivých hráčů a ve druhém nám chybělo i kousek toho štěstíčka. Trenér Weber tak může být alespoň spokojen, že měl šťastnou ruku při výběru žolíků/střelců z jiných soupisek. Od Andulky po žížalu hrajeme si s písmenky a necháme se překvapit u jakého písmenka se sejdeme příště….

Autor. Ondřej Bendík

A jak viděl zápas s Pátečníky sportovní manažer?

Na druhý zápas do naší bývalé "domovské" haly do Hostivic (pamětníkům s láskou vyvstane například přátelské výměna názorů mezi panem Kuchválkem a Kolim) dorazil Gigolo a vystřídal tak nehrajícího trenéra Štěpána. Slovy klasika s narcistní poruchou "kdo z vás to má", že na jeho zápasy přijde nejvyšší vedení klubu. Dalšími zajímavými členy sestavy byli Dalík a Boris. Kdyby se sečetla porce zápasů, kteří tito tři odehráli za klub, tak bychom se dostali možná i přes tisíc.

Soupeřem nám byli kluci z Kolína, kteří se krčí na posledním místě tabulky, tedy bohužel až do tohoto zápasu, krčili. To ale předbíháme.

Soupeř na nás vytáhl taktiku známou mezi zasvěcenými "Fenkáčův přechod do útoku", tedy loby do prostoru a ono to nějak dopadne. Druhým způsobem, jak se dostat k naší bráně, pak byla naše neschopnost, jelikož jsme až příliš mnoho míčků sami odevzdávali nepřesnými nahrávkami. I přes to jsme byli lepším týmem (opravdu to nebylo moc těžké získat toto označení) a převážně se hrálo na polovině soupeře. Bohužel přišla přesilovka, když to Péťa zase jednou trochu přepískl v souboji, následoval nepokrytý střed a bylo smutno.

Pořád jsme se ale chlácholili tím, že jsme lepší, což během druhé třetiny byla bohužel navíc lež. A ještě se nám zranil Matěj Kříž (zdravíme a doufáme, že to není nic vážného). O snížení se postaral Matěj Jurníček hezkou střelou, ale tím to haslo. Ve třetí třetině se aspoň trochu probudil Gigolo, ale ani jeho dva góly "na sílu" nepřinesly vyrovnání, když jsme v závěrečné hře bez brankáře vyrobili místo šance chybu a bylo hotovo.