24_20230911_132022.jpg
21_1640941393.png
38948_50293881073_471f91e005_k.jpg

Začíná turnaj Salming Cup, Panteři obhajují zlatý hattrick

Konec srpna znamená kromě závěru letní přípravy také poslední prověrku mládežnických družstev před startem nové sezony - Pantery i letos čeká turnaj Salming Cup (dříve Unyp Cup), na kterém budou mít složitý úkol - navázat na parádní loňské představení, v němž ze čtyř našich družstev dokráčela ke zlaté medaili hned tři! Kdo stojí v cestě budoucím hvězdám letos?

Největší pozornost bude tradičně upřena na Juniory, tedy kategorii B19. Už bez silného ročníku 2002 nastoupí Panteři ve skupině A, kde je na Podvinném Mlýně čeká trojice těžkých soupeřů - jejich páteční program odstartuje soubojem se Zlínem Lions, krátce po obědě a jen tři hodiny po začátku prvního zápasu to pak bude boj ještě náročnější - utkají se totiž se střešovickým Tatranem, na nějž letos narazí i v kvalifikaci o KB ligu. Základní skupinu pak svěřenci Patrika Míky uzavřou důležitým duelem s Kanonýry Kladno - vzájemné zápasy patřily v posledních letech k těm hodně třaskavým a  vyhecovaným. Vykročí Panteři k obhajobě zlata úspěšným úvodem?

Navázat na loňský triumf a nejcennější kov budou chtít i Juniorky G19, které, stejně jako jejich mužští kolegové, začnou turnaj ve skupině A. A podobně náročný bude i jejich úvodní program - po brzkém odpoledním duelu s Litvínovem je čeká pražské derby se silným Chodovem. A náročné bude i sobotní ráno, v němž změří Panterky síly s dalším protivníkem, jenž má zástupkyně i v ženské extralize - závěr skupiny totiž sehrají s Bulldogs Brno. Vybojují na Kobylisích jednu ze dvou postupových příček?

O umístění mezi TOP 2 družstvy ve skupině se pokusí i Dorostenci B17, jenž nastoupí v "jižní" skupině D - svoje zápasy totiž odehrají v Kunraticích a na staré hale Chodova. Právě na samém kraji Prahy se uskuteční páteční program, v němž Panteři otevřou svůj turnaj utkáním s Black Angels a pátek uzavřou úderem čtvrté odpoledne, kdy vyzvou Gorily Plzeň. I v jejich případě se pak skupina bude dohrávat v sobotu dopoledne a konkrétně to bude závěrečný duel s Bulldogs Brno, který dost možná rozhodne o tom, kterého pavouka play-off si Panteři zahrají. 

Posledním z obhájců zlata jsou Starší žáci B15, kteří si Salming Cup zahrají i letos. Ačkoliv silný ročník 2006 už hájí barvy dorostu, cíl omlazeného kádru zůstává stejný a cesta za nejcennějším kovem pro ně začne v čakovické skupině B. Na jedné z nejvzdálenějších hal, pokud počítáme vzdálenost od domácí radlické nafukovačky, odehrají celý svůj úvodní program, v němž nejprve v pátek brzy ráno vyzvou Mladou Boleslav, po obědě se utkají s netradičním soupeřem z Tachova a skupinu uzavřou ještě ten den večer soubojem se Slavií Plzeň. Z jaké pozice vstoupí do sobotního play-off?

Jediným nováčkem v panteřím zastoupení pro letošní rok jsou Mladší žáci B13. Družstvo složené z ročníků 2009 a 2010 se představilo už na Prague Games, kde v play-off B prošlo až do finále, a na Salming Cupu bude chtít podobnou jízdu předvést v play-off A. Nejprve ale musí zvládnout nevyzpytatelnou skupinu D - na skalp Panthers tu na Barrandově čekají výběry Kanonýrů Kladno a Black Angels, po sobotním přejezdu do Čakovic pak přijde závěrečný boj s pořádající Spartou Praha. Jak si mladí Panteři povedou v posledním velkém testu před sezonou?

Všechny zápasy můžete sledovat přes seznam zápasů na hlavní stránce klubového webu, na sociálních sítích či přímo na hale. Budeme se těšit na vaši podporu!