23_20230911_132008.jpg
21_1640941393.png
2171_20220505_115042.jpg

Začíná turnaj PFC, Pantery zastupuje hned deset družstev

Letošní ročník turnaje Prague Floorball Cup začíná už v pátek a Panteři se mohou těšit na pořádnou nálož zápasů – přihlášených je do pražského podniku hned deset našich družstev!

Netradiční květnový termín tradičního lednového turnaje naláká do Prahy na 500 týmů v různých kategoriích a dvě procenta z této nálože připadnou i na velvyslance z Radlic. Vlajkovými loděmi budou v tomto případě Juniorky, Starší žáci a jejich stejně staré kolegyně, na úspěch si ale brousí zuby i další jejich mladší spoluhráči a spoluhráčky. Jaký je jejich program?

Celý turnaj odstartují už v pátek krátce před devátou ráno Elévové, kteří na Hamru vyzvou jihomoravské Troopers. Stržky čeká na Jižním Městě souboj s Mladou Boleslaví a těžká bitva se Spartou, mezeru mezi jejich zápasy pak na stejné hale vyplní Juniorky a střetnutí taktéž se Spartou a nevypočitatelným MMSK Podhale. Strži v pátek vyzvou pouze Porubu, naopak první tým mlžů pod pracovním názvem BLACK v rozmezí pouhých tří hodin nastoupí proti silným Gulliverům a neznámému celku ze Šamorína. Program uzavře bitva výběru Mlžů WHITE s Trenčínem a Elévů s Kladnem.

Ta pravá zábava v podobě pořádného nášupu florbalu ale začne až v sobotu – Panteři během dne sehrají hned 27 zápasů! A protože nemůžeme zvát na všechny bez toho, aby byl tento článek neúměrně dlouhý, vybereme jen ty největší taháky. Hodně těžký los budou znovu mít dívčí družstva na Jižním Městě, kde Juniorky vyzvou Bulldogs a Kladno, Stržky pak Litvínov a Black Angels. Strži budou svádět důležité bitvy o postup do play-off na Bublině a v Kunraticích, kde se střetnou se Znojmem a brněnským Hattrickem.

Taktéž rozhodující zápas o postup do play-off mohou mít na programu Mlži BLACK, kteří silnou Boleslav vyzvou na superligovém Podvinném Mlýně, soupeře z východu pak mají v plánu porazit Elévové, kteří změří síly s Krnovem a Snipers Bratislava. Z hlavního města Slovenska pak k bitvě s Panthers přijede ještě jeden celek, a to bratislavští Galaktikos, kteří budou jedním z trojlístku protivníků, se kterými se na hřišti potkají Mlži WHITE – kromě nich to budou ještě hráči Děčína a Písku, což jsou bitvy, jež bude hostit Exe Sport Arena.

Společný program pak bude mít velká výprava těch nejmenších Panterů – na hale v Hostivaři se představí jak Mladší žákyně, tak i Elévové 2012 a oba přípravkové výběry, které tu na malých hřištích narazí kromě tradičních soupeřů z blízkého okolí také například na Chomutov, Kladno, Krnov, Znojmo, Podhale, Gepardy Brno nebo Gorily Plzeň. Mlžky se pak dokonce v neděli dočkají dvou mezinárodních soubojů, a to s lotyšským výběrem z města Kekavas a polskou Zielonou Górou.

Jinak ale bude neděle patřit vyřazovacím bojům, do kterých sice postupují všechna družstva, jen ta nejúspěšnější si ale zahrají o medaile. Konkrétní program je ještě těžké předpovídat, proto pozorně sledujte naše sociální sítě nebo ještě lépe přijďte přímo na halu nějaké naše družstvo podpořit, každý fanoušek na tribuně je totiž motivace navíc. Držíme všem našim reprezentantům palce a ať se vám na turnaji daří!

Průběžné výsledky můžete také sledovat na oficiálních stránkách turnaje.