PanthersBoleslav
5:9(2:3,2:4,1:2)
so 29. 10. 2022 18:00 @ SH ZŠ Rudná, CE soutěž juniorů, 5. kolo

Vytoužené vítězství nepřineslo ani bleskurychlé vedení

Junioři i po pěti zápasech v nejvyšší soutěži stále čekají na první body. Panteři doma sice nad Boleslaví vedli už po půl minutě, nakonec se ale před soupeřem museli sklonit po výsledku 5:9.

Domácí vstoupili do souboje dvou celků z nižších pater tabulky skvěle a už po 38 sekundách se zásluhou Zelinky dostali do vedení. Další šance ale končily na pozorném Týcovi, na přelomu šesté a sedmé minuty se navíc právě Zelinka nechal vyloučit a Boleslav v přesilovce srovnala. I nadále pak byla v jinak vyrovnaném utkání efektivnější a přidala další dvě trefy, na průběžných 2:3 nicméně krátce před první sirénou snížil z dorážky Jelínek.

Stejně jako v první části navíc i v té druhé přišla rychlá domácí branka a Motl po 54 odehraných sekundách srovnal na 3:3. V tu chvíli ale ještě netušil, že to je naposledy, co si se svými spoluhráči užívá vyrovnaného výsledku – radost nakonec vydržela Panthers jen 69 sekund. Po nich nejprve vrátil Boleslavi vedení Šourek, dva slepené góly ve 28. minutě pak znamenaly hostující vedení už v poměru 6:3.

Chvíli po uplynutí poloviny hrací doby sice snížil Kačer, tříbrankový náskok nicméně juniorskému týmu loňského superligového šampiona vrátil záhy Venera a pro domácí mohlo být ještě hůř, kdyby Hart překonal v trestném střílení Šablera. Kromě nájezdu už druhá třetina nic zajímavého nenabídla, snad jen čtyři slepená vyloučení na obou stranách, jež se nicméně nepromítla do průběžného skóre.

To se podařilo až Linhovi, a to v polovině 47. minuty, kdy se prosadilo duo Linha – Uher. V té chvíli ztráceli domácí dvě branky a otevřelo hru, dostávalo se však jen do mála velkých příležitostí, naopak hostům rozevřenější obrana Panthers vyhovovala a Šablera zasypali celkem jedenácti střeleckými pokusy. I přes velkou domácí snahu se navíc hned dvě střely dostaly až do sítě a Týc naopak svou klec nadobro zamkl, Panteří tedy doma nakonec padli poměrem 5:9.