Vyškolení inženýrů a následné Sharknado!

V poslední únorovou neděli měl další kolo na programu také Dream team! Na turnaji nám chyběl nejzkušenější bek celé ligy, mocný (tento víkend nemocný) Dave Ghali a Kůža s Karolkem, kteří dali přednost lyžařskému slalomu mezi trsy trávy a hromadami hlíny. Všech 5 zbylých hráčů (včetně gólmana) se sešlo, aby bojovalo o další body do tabulky. Pravda, že jsme si museli vypomoci stejným počtem hráčů jiných soupisek, abychom se trápili alespoň v devíti.

Utkání proti „Inženýrům“ začalo dobře. Karbič se v prvních 5 minutách hned dvakrát prosadil a na celých 15 minut se stal bodovým lídrem Dream teamu! Soupeř ke konci třetiny dokázal korigovat, ale chvíli na to se prosadil náš nachlazený kapitán Stein a znovu jsme vedli o dvě branky (o kapitánovi Dream teamu je obecně známo to, že 90 % svých bodů nasbírá nachlazen, nebo jinak zdravotně indisponován – pozn. redakce). Uchlácholení Panteři pak tak nějak typicky vypnuli soustředění a stačilo zhruba 20 vteřin, aby soupeř nejprve využil přesilovku a vzápětí vyrovnal na 3:3.

Naštěstí máme střelce Danečka, který se v polovině zápasu konečně rozběhal, začal hrát a spolu s ním celá jeho lajna. Nejprve sám skóroval, chvilku po něm se po pěkném sólu prosadil i juník Vojta Majer. Ten samou radostí ze vstřeleného gólu přetáhl soupeře hokejkou po palici. Tento akrobatický počin rozhodčí ocenili známkou 4! (tedy 2+2 trestné minuty). Dvojnásobně dlouhé oslabení jsme však přežili bez úhony a ke konci zápasu naopak sami udeřili. Druhým gólem v zápase se opět vrátil na pozici krále kanady! Nakonec z toho bylo vítězství 6:4, ale všichni víme, že gólů se dalo dát rozhodně více…

Po přehnaně dlouhé pauze, kterou vždy čeká pořádající tým, proti nám v odpoledním zápase nastoupili Žraloci z Příbrami. Přišel nás podpořit další kmenový hráč Gigolo a tak nás z Déčka bylo… zase jen 5, protože Steinovi (čti Štajnerovi) čtyři body z prvního zápasu stačily a nechal se přemoci chlapskou smrtelnou nákazou rýmičkou. I protože jsme se o našeho kapitána nesmírně báli, začalo se na zápase v hale odehrávat hotové Sharknado!

Mnohem více hororová, než zmíněný americký velkofilm, byla ale naše předváděná hra na hřišti. Soupeř byl všude rychlejší, nesmírně efektivní a po první části svítilo na ukazateli nelichotivé skóre 0:5. My jsme to ale nemohli zabalit, protože v průběhu zápasu dorazil vzácný host Ing. Kurnas a o motivaci tak bylo postaráno. Chvilku to ještě trvalo, ale za stavu 0:7 jsme konečně zabrali. Daneček zjistil, že v chůzi rychlonožky z Příbrami nepřehraje a začal běhat. No dobře, to se nestalo, ale začal sypat míčky na branku a oni tam začaly padat. K jeho hattricku po gólech přidali Kryštof a Maty Sabák – druhý junior, který se za nás dnes prosadil. Najednou to bylo 5:8, žraloci bezzubí a museli si brát time-out, aby se vzpamatovali. K naší smůle jim to pomohlo a dovedli zápas ke zdárnému konci. Za zmínku ještě jistě stojí gól Kurnyho, který upravil na konečných 6:10. Byla to taková bomba pod víko, že na něj tatík bude jistě ještě dlouho hrdý.

A jak sám říkal „Já přišel až po první třetině, takže jsem viděl výhru 6:5“.