Související zápasy

Vyrovnané bitvy nepřinesly juniorkám ani bod

Hodně smutné jsou po uplynulém víkendu juniorky – ty odehrály s Libercem i Českou Lípou vyrovnané zápasy, z obou ale shodně odchází bez bodu.

Oba zápasy byly v lecčems podobné – rozhodl v nich zejména nepovedený vstup do zápasu, kdy Panterky po první třetině ztrácely a oba soupeři si své vybudované náskoky hlídali. Lépe se to přeci jen povedlo v neděli ambicióznímu Liberci, který náskok 4:1 držel až do závěrečného hvizdu, byť v průběhu utkání domácí hráčky začaly notně kousat a ve třetí třetině i dotahovat, vytoužené vyrovnání se jim ale vydobýt nepodařilo.

Ještě o něco těsnější byla předchozí konfrontace s dalším severským soupeřem, tedy Českou Lípou. Ta vedla po první třetině 3:1, po druhé pak 5:2 a děkovat za to mohla zejména domácím chybám při rozehrávání standardních situací, paradoxně navíc těch útočných, které Panterky povětšinou nasměrovaly rovnou na hokejky soupeře. Ve třetí části nicméně Pražanky nejprve v rozmezí dvou minut stáhly manko na jedinou trefu, v nabídnuté přesilovce zkraje 57. minuty navíc dorovnaly na průběžných 5:5.

O to větší škodou byla pak další zbytečně zbrkle rozehraná standardní situace, z níž pramenil brejk a vítězný gól Lípy. Ta pak ještě potvrdila svoje vítězství gólem do prázdné brány a odsoudila Panterky tak k bezbodovému víkendu.