TurnovPanthers
5:9(2:5,2:3,1:1)
so 14. 1. 2023 18:00 @ SH TJ Turnov, Národní liga, 17. kolo

Výhru v Turnově řídili hattrickem Žiška s Vavrouškem

Muži zapsali třetí vítězství v řadě, tentokrát uspěli v neoblíbeném Turnově. O výsledku hodně napověděla už první třetina, ve které Panteři nasázeli soupeři pět gólů.

Právě úvodní část byla co do počtu gólů nejbohatším úsekem v celém utkání. Už v polovině páté minuty navíc domácí střídali brankáře, kterého do té doby dvakrát stihl překonat Žiška a poslal tak Panthers do vedení, které jim nakonec vydrželo po celý zbytek základní hrací doby. Impulz v brankovišti sice přinesl dvě snížení, žádné z nich ale neznamenalo vyrovnání průběžného skóre – to totiž do první sirény narostlo až na 2:5 z domácího pohledu, kdy se dvakrát trefil Vavroušek a v závěru třetiny dovršil hattrick Žiška.

Druhá část přinesla kromě vyrovnání střeleckých pokusů, které do té doby vyznívaly jednoznačně pro Pantery, také přitvrzení hry a těsně před jejím koncem dokonce osobní trest pro jednoho z domácích hráčů. Ti sice po osmi minutách potřetí překonali Buzíka, zpět na tříbrankový rozdíl ale brzy upravil Jančík a dvěma brankami v rozmezí pouhých dvanácti vteřin poslali Pražany do trháku Kölbl s Vavrouškem. Turnovu nepomohlo ani snížení na 4:8 z hole Novotného, následně totiž Reczai neproměnil trestné střílení a do šaten se tak šlo za čtyřbrankového vedení hostí.

Závěrečná třetina už byla od hostů sázka na jistotu, kdy Panteři v poklidu drželi pohodlný náskok a byť směrem dozadu nebyli vždy stoprocentní, mohli se v tomto směru spolehnout na Buzíka, který inkasoval pouze jedinkrát a dotáhl tak své spoluhráče k cenné výhře. Tu ještě zkraje 52. minuty definitivně potvrdil kapitán Hudec a Panteři tak v Turnově uspěli poměrem 9:5, čímž se skvěle naladili na derby s Tigers, které se koná už v sobotu odpoledne na hale v Řepích.