PanthersTraverza
4:5(4:2,0:2,0:1)
so 11. 2. 2023 16:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 21. kolo

Vítězná šňůra skončila na famózním Bínovi

Mužská série výher se nakonec zastavila na čísle 6. Panteři jí doma přerušili těsnou porážkou s Traverzou, kterou sice většinu času přehrávali, nedokázali ale najít recept na fantoma Bínu a vinou inkasování v samotném závěru padli 4:5.

Panteři přitom nezačali vůbec špatně – už po dvou minutách vedli zásluhou Žišky a byť dokázala Traverza taktéž skórovat a následně skóre i zvrátit ve svůj prospěch, neztratili hlavu. Nejprve po pěkné střele srovnal Kölbl, následné trable s časomírou a neplánovanou pauzu nejlépe zvládli znovu právě Panteři, kteří parádní kombinací na jeden dotyk zakončenou Žiškou odskočili znovu do jednobrankového vedení. To navíc ještě znásobil ve vlastním oslabení Kšír po přiťuknutí od Lombina a po první části tak na tabuli svítilo skóre 4:2.

Do té druhé nicméně vstoupili svěřenci Jaroslava Jelínka v oslabení a už po necelé půlminutě se musel Wojnar předčasně poroučet z trestné lavice po zásahu Volfa. Kontaktní gól Traverzu nabudil a byť měli Panteři stále herně navrch, v tvrdosti hry se jim hosté zvládli vyrovnat a na hřišti to občas vypadalo jako při zápasnických duelech či závodech sekerníků. To se projevilo i na tabuli trestů, kde postupně začaly přibývat jeho dvouminutové varianty. Lépe se v netradičním počtu hráčů znovu ukázali hosté, kteří tak srovnali na průběžných 4:4 – nutno ale dodat, že si přesilovky zahráli častěji než domácí.

Ve třetí třetině a vlastně nejen v ní se navíc mohli spolehnout na nestárnoucího Bínu, který se znovu, jako již tolikrát, jal Pantery trápit k nepříčetnosti. Vychytal jim všechny stoprocentní šance, v několika případech mu pomohlo i štěstí a i díky němu držel skóre i přes velký domácí nátlak smírné. Na rozdíl od domácích navíc Traverza nutně potřebovala všechny body a i přes průběžně smírný výsledek se tak v závěru odhodlala ke hře v šesti – netradiční risk jí navíc vyšel na jedničku a minutu a půl před závěrečným hvizdem dotlačil balonek za Buzíka Plášek. Panthers už nedokázali na odpověď zkonsolidovat síly a v předposledním kole základní části tak doma padli poměrem 4:5.