Víkendové zklamání juniorů

Dva nepovedené zápasy mají za sebou elitní junioři, kteří ve vyrovnaných zápasech nestačili na Hattrick Brno a Pardubice, čímž si zkomplikovali situaci v tabulce.

Domácí odveta s Hattrickem nevyšla

O víkendu zavítal do arény v Rudné soupeř až z Jižní Moravy - Hattrick Brno.

Juniorům se úvod první třetiny vůbec nevyvedl, zejména ne třetí lajně, která inkasovala v prvních střídáních tři branky a byla tak posazena a zápas tak museli Panteři dohrát na dvě lajny. Domácí se sice jen tak nevzdávali a bojovali, ale poté, co skóre snížili na rozdíl jedné branky, přidal Hattrick další dvě. A tak se šlo do druhé třetiny za stavu 2:5 pro soupeře.

Vstup do druhé třetiny vypadal od Panterů lépe, než vstup do té první a hned z toho bylo snížení znovu na rozdíl dvou gólů. Pražané se bohužel neradovali dlouho a Hattrick znovu přidal dvě branky. V závěru třetiny Panteři přidali a Hattrick se zabarikádoval na své polovině a Panterům dlouho trvalo se dostat do zakončení, nicméně nakonec domácí přidali další dvě branky, ale Hattrick si udržel své vedení o dvě branky i do konce druhé třetiny.

Třetí třetina přinesla spoustu branek jak ze strany Panterů, tak bohužel i ze strany Hattricku. Za stavu 9:13 pro Hattrick vsadili Panteři vše na hru v šesti. Chvílemi to vypadalo, že v aréně v Rudné dojde ke krásnému konci pro domácí barvy, ale výběr z Brna dobře odbránil jejich výhodu jednoho hráče navíc a odnesl si tak cenné tři body zpět na jihovýchod republiky.

Děkujeme všem fanouškům za podporu.

Autor: David Zelinka

Neúspěšná mise do města perníku

O víkendových zápasech byl cíl jasný, získat 6 bodů. Z odhodlanosti však zbyl jen smutek.

Juniorské Áčko ani v nedělním zápasu proti Sokolům z Pardubic neuspělo. Cíl byl získat společně se sobotou 6 cenných bodů a tím si tak zajistit 7. místo v tabulce, které by nám pomohlo v bojích v play-off.

Zápas se pro nás ze začátku pro nás vyvíjel skvěle, kdy se během 4 minut podařilo díky dvojici Petrák, Petráň uskočit o dva góly. Tento dvougólový náskok nám nevydržel moc dlouho, protože v předbrankovém prostoru vypíchl pardubický sokolík míček Štěpánu Kaasovi a nečekaným lobem přehodil Kristána. Necelou minutu na to z brejkové situace, která byla jejich velkou zbraní proti nám, Pardubice vstřelily další branku. Druhá polovina první třetiny byla klasická přetahovaná obou týmů, avšak ani jednomu se nepodařilo těžit ze vzájemných chyb. První pauza tak začala za stavu 2:2.

Ve druhé části soupeř jasně zvýšil aktivitu v napadání, které bylo pro naši rozehrávku šokující a aklimatizování se na rychlejší přechod do útočného pásma nás připravilo o drahocenné minuty zápasu. Pardubice měly veliké šance, ale vždy jim zabránil kvalitním zákrokem Kristián Ulrych. V druhé polovině třetiny se nám blaho vytratilo a z nešťastného odrazu ze střely jednoho sokola přišel doťuk, který skončil za brankovou čárou. Po pár minutách, při naší přesilové hře přišel velmi sporný gól, ze kterého pár z nás vypadlo z koncentrace. 30 sekund na to přihrávka Jaroslava Petráka našla Lukáše Vejlupka a s jeho nekompromisní střelou vsítil. Druhá třetina skončila za stavu 4:3 pro Sokol Pardubice.

Rozhodující třetí třetina začala chladnokrevnými brejky Sokolů, kterými odskočili o tři branky. Relativně úspěšný gólový odskok si domácí drželi, ale naší kvalitní hrou v šesti se nám ho dařilo zmenšovat. Ke konci, kdy jsme navíc byli na koni to vypadalo, že i dorovnáme, ale zradilo nás špatné střídání, jehož potrestání navíc trvalo až téměř do závěrečného hvizdu. Celé utkání skončilo 7:9 z pohledu Panterů.

Víkend se nám opravdu nezadařil. Nepodařilo se nám naplnit naše očekávání. Velký počet individuálních chyb z naší strany vyvrcholil v naprosté zklamání. V přípravě do dalšího zápasu to určitě zlepšíme a doufejme, že tento propad se už nebude opakovat. Také gratuluji Jaroslavu Petrákovi za MVP a všem diváků za podporu.

autor: Marek Urban