Víkendové výjezdy stržek

Turnaje starších žákyň se tentokrát nesly ve víru cestování – BLACK čekal výlet do Kladna, WHITE se pak představily až v daleké Kutné Hoře.

Prokletý třetí koš

Letošní sezóna Starší žákyně BLACK naučila, že postup ze třetího koše do těch vyšších jen tak jednoduchý nebude. V sobotu 9. března se holky vydaly v ranních hodinách do nedalekého Kladna, kde znovu útočily na postup do druhého koše.

Netrvalo dlouho a Panterky hned po půl minutě dostaly ledovou sprchu v podobě gólů od soupeřek z Kutné Hory. Ospalý výkon pokračoval, i přesto se holkám po třech minutách podařilo vyrovnat a následný obrat řídila třemi brankami a jednou asistenci Viol Froňková.

Druhý zápas holky odehrály proti domácím soupeřkám z Kladna. Stržky se z prvního zápasu poučily a po necelé minutě se ujaly vedení. Bohužel holky neudržely herní nasazení a soupeřky stav srovnaly, ale do konce poločasu se ještě dostaly do těsného vedení. Po přestávce jsme nevyužily početní výhodu, přestaly spolu komunikovat a nahrávky byly pomalejší než pomalé. Načež našlo Kladno odpověď a srovnalo. V osmnácté minutě Zdeňka Kubásková odstartovala symfonii, která dovedla holky až k finálnímu výsledku 9:2.

Poslední zápas o postup je už od začátku nevyvíjel podle představ. Holky nevyužily gólové šance a soupeřky potrestaly všechny, do kterých se dostaly.

Stržky se musí z chyb poučit, zrychlit a zpřesnit nahrávky, zlepšit pohyb, komunikaci a vstoupit do dalšího turnaje pravou nohou.

Autor: Lucie Drábková

Kutnohorské radosti

Starší žákyně WHITE se vydaly do hezké haly v Kutné Hoře. Hned v ranním zápase se utkaly s pražským zeleno bílým týmem. Po tomto zápase je čekala velmi krátká pauza a hned další zápas proti kamarádkám z Příbrami. Ten byl plný emocí, hezké hry, spoustu gólů a pro některé i první zaznamenané trefy. Velkou radost holkám udělal i druhý gól ze standardky. Oslavy byly hezké a hlasité.

Následoval poslední zápas proti Světlé, kde i v tomto utkání se holkám podařily vstřelit dva góly, bohužel hned první z nich rozhodčí neuznali a tak platný byl jen jeden. Holkám to ale radost nezkazilo a z turnaje odjíždí s úsměvem a chutí do dalších turnajů.

Autor: Kateřina Macounová