Větrný den v Hořovicích

C-Power čekal turnaj na hranici Středočeského kraje v Hořovicích a dá se říci, že čím dál je naše cílová lokalita, tím dříve zápasy hrajeme – tentokrát nás čekala dokonce hned úvodní bitva celého turnaje, a to s nepříjemnými B.U.H.

Sestava byla bez oficiálních posil (snad se nám nikdo neurazí ????) v počtu 11+1. Do zápasu nastoupil soupeř lépe a už ve třetí minutě vedl o jednu branku. Na to jsme ale v Panthers naštěstí zvyklí a už to bereme jako standartní začátek zápasu. Díkybohu se na brzké utkání dobře vyspala zejména první lajna, která v šesté a osmé minutě obrací skóre ku našemu prospěchu dvojice Likis + Školníček.

Před první sirénou nicméně soupeř srovnal a po přestávce se tak na hřiště šlo znovu za vyrovnaného stavu, „od nuly“ jsme ale tentokrát začali lépe díky Dejvovi, který po nádherném pasu od Likise dává gól z hodně nezvyklého úhlu. Po Danově nepovedeném pokusu o nájezd zkraje třetí části navíc začala přestřelka, v níž vždy B.U.H. vedli o jednu branku, aby jejich náskok následně dorovnával Roman po nahrávkách Péti a Likise. Tímto způsobem jsme se dostali až k nájezdům, jejichž popis by bez problémů vydal na vlastní článek.

Jelo se jich nakonec slovy čtrnáct, přítomní diváci se mohli radovat pětkrát, z toho dvakrát za potřebné trefy od Šáfiho a zejména pak za vítěznou trefu Girouxe. Ačkoliv jsme byli většinu času lepším týmem na hřišti, byly z toho nakonec pouhé dva body a solidní lekce z efektivity.

Následovala neoblíbená dvouzápasová pauza, v níž jsme se hromadně vydali hledat v Hořovicích něco teplého k jídlu. Nutno podotknout, že to nebyl cíl z kategorie jednoduchých a přinesl nám jak fyzické, tak i psychické vyčerpání, jež bylo až podezřele podobné tomu, co nabídl celý předchozí zápas. Po přibližně hodině a nemálo kilometrech chůze se na nás nicméně usmálo štěstí v podobě restaurace a dobrého jídla.

Druhý zápas s Prague Tigers jsme začali daleko lépe než ten ranní s B.U.H. a už po 30 vteřinách se prosadil Likis. Brzké vedení ale pro náš tým většinou nevěstí nic dobrého a špatné zprávy to přineslo i tentokrát, protože úvodní desítky vteřin byly tou jedinou dobou v celém utkání, kdy jsme byli ve vedení. Už ve druhé minutě Tigers srovnali a než se kdokoliv stačil rozkoukat, svítil na tabuli jak konec třetiny, tak průběžný stav 1:3. Po dalším inkasovaném gólu sice dokázali Likis a Šáfi zkorigovat výsledek na jednobrankový rozdíl, od nešťastného vlastňáku na 3:5 se ale už nějaká možnost otočení ku našemu prospěchu začala vzdalovat. Po druhé třetině to bylo 3:6, v té třetí jsme se snažili napravit co se jen dalo, nebylo z toho ale nakonec nic jiného, než celkový výsledek 4:7.

Na turnaji se nedařilo zejména druhé lajně, která v prvním zápase i přes nemalé množství šancí nedala ani gól a byť ve druhém už nějaký ten zásah přišel, dojem zkazilo velké množství branek inkasovaných. Po nepovedeném hořovickém výjezdu jsme si tak sami na sebe ušili bič v podobě velkého tlaku, který výsledky v kombinaci s ambicemi na postup přinesly.

Autor: Dalibor Baručák