Veteráni vítězí!

Když jsme se v sobotu 2. března ráno začali scházet v Lysé nad Labem, zdaleka jsme netušili, jak významý den náš veteránský tým čeká. Místní, novotou zářící sportovní hala nás přivítala volnými místy na parkovišti, což jsme jako přespolní značně kvitovali. K našemu překvapení se dostavili všichni, kdo se na turnaj nahlásili, takže jsme rázem měli 11 lidí do pole. Poněvadž nebyl k dispozici Vesmír, obsadil post naší gólmanské jedničky Petr Nepraš. A že se děly věci!

Prvním zápasem onoho kalného březnového rána bylo utkání s DDM Stod - Pohodový 100D (ano, tak se ten tým opravdu jmenuje). Všech 17 přítomných diváků očekávalo skutečný souboj titánů ze dna tabulky naší soutěže. A na dně - tam se hraje tvrdě. Taktika byla jasná - zodpovědná obrana, žádný prostor soupeři a jdeme si pro body. První třetinu jsme hráli opravdu slušně, to je třeba objektivně uznat. Do zakončení se soupeř téměř nedostával. Naše obrana držela jak hradba římské legie, odrážející vzteklé barbary v úvodní scéně filmu Gladiátor. Ovšem my jsme šance měli. První proměnil Dušan Hlaváč - 1:0.

Druhá třetina začala nervózně. Pohodový Stod nám šel do těla a snažil se chybějící schopnost kombinace nahnat tvrdostí až za hranici pravidel. Už v první minutě třetiny jsme dostali přesilovku, vyloučen byl M. Míček, ale tato nečekaná výhoda nás spíš zaskočila, takže jsme z této situaci nic nevykřesali. Nervozita soupeře stoupala, sem tam nějaké postrčení, hrubé slovo, však to znáte. Vše kulminoval počátkem sedmnácté minuty, kdy jeden stoďák - konkrétě opět hráč Míček - použil místo běžného oslovení "pane rozhodčí" hanlivé označení pro mužský pohlavní orgán (se zdůrazněním jeho vylučovací funkce) - a ještě mu při tom tykal. Pan rozhodčí s jeho výrokem nesouhlasil a dal mu 2+10. Tato událost vzbudila na naší lavičce živou diskusi, protože někteří hráči namítali, že to nedostal za toho č...ka, ale za to tykání:). Nicméně následovala naše už druhá nevyužitá přesilovka. Frustrace soupeře dále narůstala a my jsme z toho konečně těžili. Dvěma góly se blýskl Radek Brunner a skóre poskočilo na 3:0.

V poslední třetině došlo i na naše vyloučení. Provinilcem byl Kůža. Stoďáci si ale zahráli v početní přesile jenom minutu, protože následovalo vyloučení i na jejich straně. V této disciplíně se opět prosadil recidivista Míček, který tak dosáhl na úctyhodných 6+10 během jediného zápasu. Podohový Stod byl v průběhu třetí třetiny již ve značné nepohodě. Nechtěl smířit s tím, že je smázne poslední tým tabulky a tak se pokusili ještě odvolat brankáře, což se jim sice povedlo, ale nebylo jim to nic platné, protože minutu před koncem se dlouhým lobem do prázdné brány trefil Martin Denk a zpečetil naší první výhru - 4:0! Tato výhra se zapíše zlatým písmem do dějin veteránů Panthers, protože to je první nula v historii našeho týmu a zároveň naše nejvyšší výhra.

Druhé utkání bylo s domácím týme Lev Litolica Lysá. Věděli jsme, že to nebude jednoduchý soupeř. A taky nebyl. V páté minutě jsme ovšem šli do přesilovky a po minutě početní výhody otevřel skóre pěknou střelou Martin Koubík - 1:0. Dále se prosadil Dušan Hlaváč, který dorážel akci Tomáše Polívky - 2:0. Soupeř bohužel záhy snížil na 2:1. Druhou třetinu bodově otevřela opět naše první lajna, konkrétně duo Kudela - Brunner. 3:1. Následovala však scénka jak ze seriálu Okresní přebor. Rozhodčí nařídil hráči soupeře odstup od hráčů na buly. Ten ho neposlechl. Rozhodčí svou instrukci zopakoval, načež ho útočník soupeře poslal do míst, o která se slušný člověk zajímá pouze v okamžiku použití toaletního papíru. Během tohoto incidentu jsme zjistili, že hala má výtečné akustické vlastnosti, protože jeho slova jsme slyšeli jasně a zřetelně úplně všichni. Vyloučení plus osobní trest bylo jediným rozumným řešením této situace. Následná přesilovka sice z naší strany jako přesilovka opravdu vypadala, ale kulatou potvoru jsme do brány nedotlačili. Litolica následně snížila na 3:2, ale pak se opět trefil Radek Brunner - 4:2. Florbal byl čím dál tím fyzičtější a my jsme cítili, že to bude ještě těžké.

Třetí třetina bylo fakt maso. Situace na naší půlce občas připomínaly spíše estrády skupiny historického šermu, než technicky vyspělý bezkontaktní sport 21. století. Hokejky třískaly o sebe, a chumel žlutých a červených dresů se točil jak v bubnu pračky. Z chumlu bohužel občas míček vypadl špatným směrem. A domácí snížili na 4:3. Potom vyslal Bendy do akce Jana Kudelu pěknou přihrávkou. Kůžovy šikovné ruce zařídily změnu skóre na 5:3. Nám ale docházely síly, zatímco Litolica, věrna zemědělské tradici jejich rodného kraje, postupně zjistila, že hokejky lze použít i na sekání po holích soupeřů. V této fázi hry již rozhodčí poměrně rezignovali tyto "drobné" přestupy a tak jsme nakonec, za stavu 5:5 byli vyloučeni my. Konkrétně Dušan Hlaváč, který přišel o míček při pokusu přejít přes obránce soupeře. Balónek se odrazil dost blbě ke stropu a Dušan v sobě objevil skrytý lakrosový potenciál, poněvadž se mu povedlo bleskově míček trefit ve vzduchu, jenže skoro dva metry nad hlavou. Táhlý a zoufalý výkřik kajícníka, který si uvědomil svůj hřích, již nijak neovlivnil verdikt rozhodčích, kteří prostě vylučovat museli. Přesilovku jsme ubránili a k výhře nad Stodem jsme přičetli ještě cennou remízu s Litolicou.

Jestli jste tenhle nekonečný report dočetli až sem - gratuluju, vyhráváte bludišťáka:). Na závěr třeba dodat, že tento herní den byl ultra super úspěch a jsme naprosto nadšený. Děkujeme našim spoluhráčům, ženám, dětem, kamarádům, Mílovi, Péťovi Neprašovi, babičkám, tělocvikářům - ano i vy stojíte za tímto skvělým úspěchem!!!

Autor: Tomáš Polívka