Související zápasy

Veteráni tentokrát bez vánoční nadílky

Další turnaj veteránů nás vrátil zpět v čase, tedy hlavně mě, do haly na Zličíně, která prošla před nedávnem rekonstrukcí. Navíc jsme tento turnaj pořádali. I přesto, že turnaj odehrával v Praze, nás opět potkaly značné problémy s nominací. I díky současné chřipkové situaci jsme největší problém řešili na postu gólmana, kde se nám prostřídal postupně Zeke s Maruškou. Navíc nás čekali soupeři z popředí tabulky, takže tu panovala obava z vánočního přídělu.

V prvním zápase nám byl soupeřem tým Liberce, který okupoval třetí příčku tabulky. Do prvního zápasu nás naskočilo devět do pole a záda kryl v brance Zeke. Začátek zápasu začal podle předpokladů a Liberec se tlačil do zakončení, ale naše branka byla očarovaná. My jsme naopak proměnili dva protiútoky ze tří, a tak jsme překvapivě vedli po první třetině 2:0. Pak ale soupeř našel recept na odčarování naší klece a postupně získal nad utkáním kontrolu. Skóre se nakonec posunulo na 2:6, což ale v kontextu tabulky není vůbec špatný výsledek.

Ve druhém zápase nás čekal soupeř ještě náročnější, konkrétně Kati z Kadaně. Přestože přijeli bez Erika, jejich tým je plný urostlých a šikovných borců. V našem brankovišti došlo ke střídání a objevila se v něm Maruška, která už jeden zápas s tímto soupeřem odchytala. I v tomto případě se do nás soupeř doslova zahryzl, ale i Maruška ukazovala svou kvalitu. Po prvním dějství jen díky tzv. „šatňáku“ jsme ztráceli dvě branky. Druhá třetina byla stejná jako ta první. Soupeř tlačil a my se ho snažili občas překvapit rychlým protiútokem. A na konci druhé třetiny se nám to také „šatňákem“ podařilo. Ve třetí třetině nám už docházely síly a soupeř v klidu dokráčel k vítězství 2:9. My jsme si museli tento zápas navíc vytrpět pouze v osmi lidech do pole.

Co závěrem? Předpokládali jsme, že se soupeři budou hladoví a budou nám chtít „nadělit“ nějaké ty dárečky k Vánocům v podobě minimálně desítky. To se naštěstí nestalo, takže to můžeme považovat za dobrý střípek vzhledem k budoucnosti. A protože se nám kvapem blíží svátky a Nový rok, nezbývá mi, než vám všem popřát vše nejlepší, hodně štěstí, zdraví a spokojenosti a také hodně vstřelených branek do té správné sítě.

Autor: Miloslav Mattes