Veteráni stále čekají na body

Jen týden po bodově nepříliš vydařeném představení na severu Čech čekal na veteránský tým další turnaj. Tentokrát se hrálo v Praze v novém stánku Bohemians v Bublina aréně a našimi soupeři byli veteráni Liberce a Litolice.

Zejména souboj s Litolicí sliboval lítý boj, protože se tento tým nacházel jen o několik míst výše v tabulce než my. Napnuli jsme všechny síly, aby se naše řady na lavičce co nejvíce rozrostly a částečně se to i podařilo. Do zápasů zasáhli celkem tři debutanti a měli tak možnost si vyzkoušet tuto soutěž. První z nich si klekl do našeho brankoviště a nebyl jím nikdo jiný než legendární Zeke. Druhá posila ještě vloni naskakovala za naše mužské áčko a letos je kormidluje z lavičky a byl jím Patrik Míka alias Pápa. Třetí posila byla z něžného pohlaví, Lucka Murasová (rozená Denková, pro ty, kterým by její příjmení nic neříkalo). Oba posledně jmenovaní letos dosáhli věku, kdy se mohou naší soutěže zúčastnit na výjimku. Takže 9 lidí do pole je letošní rekord a stále doufáme, že tohoto příkladu budou následovat i další. Další komplikací bylo zjištění, že turnaj pořádáme, takže jsme museli shánět lidi na časomíru a k zápisu, ale vše nakonec dobře dopadlo.

První zápas s Libercem nám soupeř ukázal svou sílu už v první minutě a ujal se rychle vedení. Ale pak jsme překvapivě převzali iniciativu my. Bohužel problém nastal ve finální fázi, kdy jsme svoje příležitosti nedokázali proměnit. Bohužel do druhé třetiny opět vstoupil lépe Liberec a odskočil dokonce až na rozdíl čtyř branek, zatímco my trefovali tyčky nebo gólmana. Až v poslední minutě nám vyšel brejk a taková loženka se proměňuje i v elévech, takže jsme přece jenom odčarovali kouzlo Libereckého gólmana. Bohužel už bylo pozdě, protože poslední perioda skončila smírně a proto jsme se rozešli za konečného stavu 2:5. Bohužel občerstvení jako České Lípě nebylo k dispozici, tak jsme museli vzít zavděk alespoň rovnáním mantinelů a pomocí u stolku.

Druhý zápas s Litolicí Lisboou sliboval lítou bitvu. Bohužel soupeř o svém vítězství rozhodl už v první třetině, kdy nám dokázal odskočit do třígólového náskoku. Přestože herně byl zápas vyrovnaný, nás stále trápila koncovka a dokázali jsme se prosadit jen jednou. Soupeř na to dokázal ale ještě v téže minutě odpovědět a pak už hráli prim obrany nebo nemohoucnost útočníků. Konečné skóre tedy 1:4 vypadá jednoznačně, ale kdo se na zápas díval v hale, viděl opravdu vyrovnanou bitvu.

Co říci závěrem? Tentokrát to bylo herně zase o kus lepší, ale stále nás trápí koncovka. Musíme poděkovat všem debutantům, zejména Zekemu, který odvedl vynikající výkon. Ale to samé můžeme říci i zbylých dvou. Lucka nám dokonce přivezla do haly ukázat i svého malého potomka. Na turnaji byl také v roli arbitra náš sekretář Štěpán Weber, který řídil i poslední třaskavé utkání mezi Libercem a Kadaní. Takže nyní už jen můžu všem čtenářům, kteří se dočetli až sem, popřát krásné svátky, bohatého Ježíška a samozřejmě hodně štěstí, zdraví v tom následujícím roce a v tom našem milovaném sportu také hodně branek do té správné sítě.

Autor: Miloslav Mattes