Veteráni se tentokrát představili doma

Jen necelý týden nás dělil od dalšího turnaje veteránů, který jsme tentokrát jako domácí celek hostili my v naší domácí hale na Radlicích.

Předcházely tomu mírné zmatky s hlášenkou a tak jsme byli trochu v napětí, který ze soupeřů si haly poplete a přijede pozdě. Nakonec se tak nestalo a všichni dorazili včas a natěšení. Nás nejdříve čekal silný soupeř z čela tabulky a loňský vítěz tým Černých Andělů a druhý zápas Liberec. Tradičně jsme řešili problém se sestavou, protože souběžně hrál své zápasy i tým „C POWER“. Ale přesto nás z jejich řad posílil Kůža. V poli se také po delší době objevil i Kamil Sedlák a v brance opět zaklekl Vesmír. Nakonec jsme dali dohromady 9 lidí do pole, což je slušný počet na kvalitní výkon.

Na tento turnaj nepřijeli Černí Andělé zdaleka v nejsilnější sestavě a málem se jim to nevyplatilo. My jsme začali odhodlaně, neprodat svou kůži lacino. A byl to právě Kůža, který soupeře překvapil a poslal nás do vedení. To jsme si udrželi i do první pauzy. I do druhé třetiny jsme doslova vlétli a předváděli festival neproměněných šancí. Pak ale soupeř dostal šanci výhodu jednoho hráče navíc a dokázal ji velmi obratně zužitkovat. My jsme zbraně nesložili a opět jsme se ujali vedení, což soupeře značně znervoznilo (v prvním vzájemném zápase nám nastřílel 15 branek), protože v polovině zápasu byl stále jen jedné vstřelené brance. Poté jsme ale vytvořili několik chyb v obraně a nechali soupeře do přestávky zápas otočit na 2:4. Ve třetí třetině jsme opět byli neefektivní v koncovce a soupeř trestal naše chyby a tak konečný výsledek 2:7 úplně neodpovídá průběhu a předváděné hře.

Liberec, který také přijel bez svých dvou opor, pořád představoval obrovskou útočnou sílu a nás nečekal jednoduchý zápas. Navíc se ujal vedení už ve třetí minutě dalekonosnou střelou. O chvíli později nám své šikovné ruce ukázal Klucho a prohrávali jsme o dvě branky. Navíc nás trápil výborně chytající brankář soupeře, kterého jsme nemohli překonat. Když jsme ve druhé třetině neproměnili trestné střílení, byl stav na naší straně stále 0, u soupeře 2. A když už se nám podařilo gólmana překonat, stála nám v cestě za vytouženou brankou tyč. Soupeř tak dovedl zápas do klidného konce za stavu 0:5 a my se museli smířit s porážkou.

Ale opět předvedená hra byla velmi dobrá a zejména Blacky jsme hodně zaskočili. Bohužel nás trápí produktivita a efektivita v zakončení. Do konce sezóny nás čeká ještě jeden turnaj a tam soupeř, kterého jsme již v této sezóně porazili, tak bychom mohli na závěrečném turnaji opět rozšířit počet bodů na našem kontě. Děkuji všem hráčům i rodinným příslušníkům za pomoc při pořádání a těšme se společně na další turnaj.

Autor: Miloslav Mattes