Veteráni sahali po bodech

V sobotu se odehrálo další kolo veteránské ligy, ve které mají Panteři další své statečné, kteří bojují za naše barvy.

Dle výsledků se možná zdá, že spíše přežívají, ale to, co kluci, respektive naši věkově nejzkušenější, předvádějí v jejich počtu, se dá nazvat statečným bojem, bohužel zatím bez kýženého zisku bodů do ligové tabulky. Počet zmiňuji záměrně, jelikož v našem věku může být právě počet rozhodující a zejména tento faktor se výrazně podepsal nad výsledky tohoto kola. Několik hráčů odpadlo den před zápasem a nešťastnou náhodou/nedopatřením dorazil další hráč až na druhý zápas. K prvnímu zápasu tak naši nejstarší borci nastoupili v počtu 7+1 a ke druhému už s posilou v počtu 8+1.

První zápas nabízel možnost se porvat o reálnou možnost zisku prvních bodů, což pánové až do 8. minuty třetí třetiny s velkou zarputilostí plnili a na výsledkové tabuli svítilo skóre 2:2. Bohužel poté se soupeř ujal vedení a i po opatrnějším otevření hry přidal další góly a urval tak výhru na svoji stranu. Tato prohra měla hořký charakter, jelikož bylo cítit, že zisk bodu/bodů byl skutečně ve vzduchu a i soupeř po zápase přiznal, že na náš počet se o výsledek bál a slušně jsme jej proháněli….

Do druhého zápasu jsme vlétli trošku nešťastně a soupeř si vytvořil pohodlný čtyřbrankový náskok. Nutno podotknout, že i jeho kvalita byla na vyšší úrovni než u prvního zápasu a většinu času se hrálo na naší půlce, kdy jsme hrozili pouze rychlými brejky. Druhou třetinu už bylo znát, že i soupeř má v nohách druhý zápas, přestával více hrát a i díky skvěle chytajícímu gólmanovi přidal pouze jednu branku. Třetí třetinu ovládli naši veteráni v poměru 4:2, ale ke konci už skutečně nebyly síly ani čas se více dotáhnout a tak se jednalo pouze o kosmetickou úpravu na konečný výsledek 4:7.

Ještě jednou bych chtěl poděkovat borcům, kteří dorazili a vyzdvihnout jejich vytrvalost a vnitřní sílu, s níž bojovali a nedali soupeři ani metr hřiště zadarmo. Mládnout už asi nebudeme, ale stále je vidět, že do zrezlého důchodu ještě nepatříme.

Autor: Martin Bajer