Veteráni konečně rozehráli sezónu

Do herního kolotoče konečně naskočila i skupina veteránů, která navíc svůj první turnaj v sezóně pořádala v domácí hale v Radlicích.

Protože se hrálo doma, předpokládal jsem, že tvoření nominace nebude problém. Ale jak to tak bývá, opak byl pravdou. První velký problém nastal na pozici gólmana. Proto se na tomto postu naše ženská legenda Maruška Topolová, která ještě odpoledne musela odchytat 1. ligu žen (tímto ji opravdu děkujeme). I v poli to nebylo snadné, ale nakonec na oba zápasy jsme naskočili s devíti borci. Já sám jsem je nedoplnil, protože mě v současné době limituje zranění kolena, a tak jsem se ujal role pořadatele.

V prvním zápase nás čekal silný tým z Kadaně. Už z jejich názvu jde trochu strach, protože hrát proti Katům není příjemné. Je to tým urostlých (navíc rychlých) chlapů, kteří nedají žádný souboj zadarmo. Během první třetiny bylo o zápase rozhodnuto a soupeř se dostal do čtyřbrankového vedení. Přesto naši chlapi nechtěli dát kůži zadarmo a ve druhé třetině povolili vyndávat Marušce pouze jeden balónek. Bohužel pak přišla třetí třetina a nám jako kdyby došli síly a soupeř naopak zpřesnil mířidla a posunul skóre do nepříjemného závěrečného výsledku 0:12.

Ve druhém zápase nás slavný Tatran plný florbalových legend. I přesto jsme skoro osm minut drželi nerozhodný výsledek. Pak ale soupeř poprvé odčaroval kouzlo našeho gólmana a do konce první třetiny se mu to povedlo ještě dvakrát. Opět druhá třetina byla z naší strany velmi bojovná, a přestože jsme soupeře nechali opět třikrát překonat našeho gólmana, zaznamenali jsme první úspěch v sezóně. Ten si připsal Martin Bajer, který si ho pověsil hned vedle svých třech vyloučení (!!). A jak sám řekl: „Být to v hokeji, tak jsem mrtvej“. Bohužel třetí třetina opět vypadala podobně jako proti Katům a výsledné skóre je tedy 1:12.

Co říci závěrem? Kluci měli zážitek ze soubojů s Milanem Fridrichem nebo Markem Deutchem či Jurajem Šádkem nebo Dušanem Přívarou a odvedli maximum možného. Pořádání jsme také zvládli, a tak se můžeme těšit na další souboje.

Autor: Miloslav Mattes