V prvním koši za polovic

Letošní premiéra v prvním koši byla pro naše dorostence rovnou ostrou prověrkou, jelikož nás čekaly dva kvalitní soupeři - Bohemka a Chodov.

V prvním zápase to byla zprvu bitva a přetahovaná o každý metr. Úvodní třetina skončila lépe pro soupeře, kdy jsme na jeho 3. gól nedokázali odpovědět. O přestávce nás polila živá voda a zodpovědnou obranou a perfektním proměňováním šancí jsme překlopili utkání na svou stranu, kdy jsme dokázali vyhrát třetinu i díky luxusnímu nájezdu Krýši Uhera 4:0. Nutno podotknout, že se mu na nájezd vůbec nechtělo a připadal jsem si, jako kdybych ho přes ten mantinel musel pohledem tlačit. Závěrečný tlak soupeře jsme již dokázali přestát, i když jsme si to značně komplikovali zbytečnou hrou v oslabení.

Zápas s Chodovem byl úplně jiný příběh. Téměř celou první třetinu jsme dokázali držet se soupeřem krok až do závěrečné minuty, kdy se nám nepodařilo pohlídat hostujícího Procházku. Bohužel v druhé třetině už to s námi šlo od 10 k 5 - nespočet vyloučení na naší straně, které Chodov dokázal trestat a nemohoucnost s možná trochou strachu při přechodu do útoku společně s laxním bránění zapříčinil už pouze navyšování chodovského náskoku. Ani v závěrečné třetině jsme nedokázali najít zbytky sil ke kladení odporu chodovské převaze.

Autor: Dominik Hudec