PanthersOrka
8:6(0:3,1:1,7:2)
st 9. 3. 2022 19:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 5. kolo

V obrat jsme věřili celou dobu, říká Honza Waldhauser

Jeden gól dal, na další přihrál a byl tak jedním z hlavních strůjců středečního vítězství a postupu do semifinále. Útočník mužského Áčka v rozhovoru přibližuje, jaká byla během vypjaté rozhodující bitvy nálada na střídačce a na co si musí Panteři dát pozor v semifinále.

Honzo, jaké byly Tvoje bezprostřední pocity po konci středečního zápasu?

Neskutečné, protože po první třetině jsme prohrávali už 3:0 a nálada v týmu nebyla zrovna veselá. Pořád jsme ale s klukama věřili, že ten výsledek dokážeme otočit, což se nám díky třetí třetině a skvělým fanouškům i podařilo a zaslouženě jsme postoupili do semifinále!

Kdy jsi začal věřit na 100%, že skóre otočíte a zvítězíte?

Asi poté, co Pavel Daněk srovnal na 4:4, to už jsem si byl jistý že to dotáhneme do vítězného konce. Byl tam předtím sice ještě podle mě zbytečný faul ve vlastní přesilovce, to dlouhé oslabení jsme ale zvládli a i to potom pomohlo v tom obratu.

Pokud bys měl zhodnotit sérii s Orkou jako celek, v čem byla podle Tebe nejtěžší?

Myslím že v tom, že jsme si po dvou zápasech doma v hlavě už řekli, že už to bude jednoduché a na jejich hřišti to jenom doklepeme. Šli jsme do těch dvou venkovních zápasů s tím, že už máme skoro vyhráno, což nám osud hned vrátil a poslal nás zpátky do Rudné. Tady jsme se ale naštěstí probrali, pomohli nám výborní fanoušci a dotáhli jsme to k tomu vytouženému postupu.

Hrála Orka v tom pátém utkání jinak než v prvních dvou? Přeci jen ten lauf ze dvou vítězství v řadě asi udělal své…

Určitě, ze začátku mi přišlo, že do toho skočili po hlavě a nějaké prohry se vůbec nebáli, naštěstí pro nás se ale karta postupně obrátila v náš prospěch.

Před semifinále máte pouze dva dny na přípravu a regeneraci, čím je vypníte?

Ve čtvrtek máme volno, což po tom náročném programu určitě bodne. V pátek už ale skáčeme zpátky do toho florbalového kolotoče, čeká nás určitě nějaký videorozbor plzeňské hry a podobné věci, které by nám měly pomoct tu sérii zvládnout.

Bude podle Tebe bitva s Plzní v něčem odlišná oproti sérii s Orkou?

Myslím, že to bude hodně vyrovnané. Plzeň má kvalitní tým, navíc dokázala přehrát nepříjemný Benešov 3:0 na zápasy, což rozhodně není jen tak a musíme si dát pozor na drobnosti a detaily, které můžou rozhodovat. Věřím ale, že pokud budeme hrát všechny zápasy jako ve středu třetí třetinu, tak dokážeme přejet kohokoliv.