Související zápas

Panthers Praha
PanthersTřinec
3:2(1:2,0:0,2:0)
so 15. 4. 2023 18:00 @ SH ZŠ Rudná, Extraliga žen, 1. kolo
20_1640940998.jpg
2446_20230414_132831.jpg

V baráži zúročíme zkušenosti, věří Agáta Saffertová

Extraligové #princezny už v sobotu vstoupí do závěrečných bojů o udržení v nejvyšší soutěži – přípravy na sérii s Třincem přibližuje útočnice Agáta Safferotvá.

Agáto, jste poslední hrající elitní panteří družstvo v akci, kolik vám po náročné sezoně zbylo sil? Jsi zvyklá hrát ligové soutěže až do května?

Po tak dlouhé sezóně je jasné, že síly ubývají, ale motivace udržet se v extralize je veliká a žene nás dopředu. Tak dlouhou sezónu zažívám poprvé a doufám, že pro nás bude nakonec vítězná.

Společně se základní částí a dvěma koly play-down jste teď na 31 zápasech a to ještě není konec. Netoužíte už po takové porci duelů po odpočinku?

Myslím si, že každá z nás už by pauzu chtěla a tak bychom si přály sérii s Třincem ukončit co nejdříve a dopřát si zasloužený odpočinek.

Ve druhém kole play-down jste vyzvaly Boleslav a až na jedno utkání jste ve všech duelech triumfovaly. Co byl v tomto případě ten hlavní stavební kámen úspěchu?

Pro nás to byly těžké zápasy, které se rozhodovaly většinou až v poslední třetině. Důležité bylo zachovat vždy klidnou hlavu, protože jsme si našimi vlažnými prvními třetinami samy zápasy komplikovaly.

V závěrečném představení jste navíc musely otáčet vývoj zápasu, který vám do té doby moc nepřál a ještě deset minut před koncem jste prohrávaly o dva góly. Věřila jsi v tu chvíli v to, že dokážete sérii ukončit právě v Rudné?

Už na začátku zápasu jsme si řekly, že další zápas v sérii nechceme a tak jsme všechny věřily až do poslední minuty, že zápas dotáhneme do vítězného konce a do Mladé Boleslavi se už nepodíváme.

Ty sama jsi v onom závěru zařídila jak vyrovnání, tak i následný vítězný gól v prodloužení. Jaké byly ty první pocity poté, co jsi na konci 65. minuty procpala balonek do klece a poslala tak Panterky do baráže?

Byla to obrovská úleva a velká radost celého týmu.

V té vás čeká Třinec, který ve vyrovnané finálové sérii nestačil na Židenice. Připravovaly jste se na soupeřky nějak speciálně, nebo jim budete chtít vnutit váš styl hry? Sledovala jsi některý z třineckých zápasů v play-off?

Nějaké přípravy proběhly, ale náš styl hry nám vyhovuje a do zápasu přeneseme všechny zkušenosti, které jsme za náročnou sezónu načerpaly. Sledovala jsem rozhodující zápas a Třinec nebude vůbec snadným soupeřem.

Do série hrané na tři vítězné zápasy vstoupíte už v sobotu a příští týden kvůli ní odcestujete na půdu soupeře. Jak velkou roli bude podle Tebe hrát domácí prostředí? Je to zároveň střet zkušeností z nejvyšší soutěže a nadšení týmu, který by se do ní případně probojoval vůbec poprvé. Co bude větší výhoda? A co bys vzkázala fanouškům, kteří třeba stále váhají nad tím, jak strávit sobotní podvečer?

Domácí prostředí bude podle mě velká výhoda a třinečtí fanoušci nám nedají nic zadarmo. Nevím, co je větší výhodou, ale to se ukáže prvním zápasem. Sobotní večer bude velkou bitvou a fanoušci florbalu by si jí neměli nechat ujít a my budeme rádi, když nás v sobotu přijdou podpořit a budou našim hnacím motorem.