Úspěšná repríza prvního kola pro rezervní dorost

Během první pořádně zasněžené soboty letošní sezóny tentokrát Dorostenci B zavítali do Benešova na ZŠ Jiráskova, kde bylo v plánu střetnutí s domácími a se Sokoly z Vinohrad. Stejné soupeře jsme potkali i v samotném prvním kole, ze kterého jsme si odnesli pouhý jeden bod. Nebyla tedy jen motivace napravovat, ale také být prvním týmem, který "řízne" zatím neporažené SKV.

Ještě před začátkem našeho prvního zápasu bylo jasné, že druhý cíl se nevydaří, jako první o body SKV připravily Hořovice po nájezdech. My se však soustředili na vlastní bitvu a střetnutí s Benešovem jsme už od začátku chtěli vést dominantně. Přesně to se nám i povedlo, během třetiny jsme soupeře skoro k ničemu nepustili a ovládli ji poměrem 5:0. V kontextu utkání pro nás druhá třetina byla absolutní peklo. Nejen že jsme v ní jako první inkasovali a samotným se nám podařilo dát jedinou branku, ale dominantní výkon vystřídalo předržování balonu, nepřesné přihrávky a energie byla pryč. Tým si svoje nedostatky uvědomoval a tak jsme se ve třetí části vrátili v pomyslném úsporném režimu - na první třetinu to rozhodně nemá, ale druhá byla i tak podstatně horší. Ačkoliv jsme se uprostřed periody dostali pod velký tlak, po dalším zbytečném vyloučení, a obdrželi od soupeře dvě branky, tak to na průběhu nic nezměnilo a po úvodní porážce 2:3pn jsme Benešovu vystavili adekvátní účet nazpět.

Do druhého zápasu a současně úplně posledního zápasu celého turnaje moc času nezbývalo, tak jsme část z něj využili na taktickou přípravu na SKV, jejichž zápas s Hořovicemi někteří sledovali před začátkem našeho programu. Stále jsme ještě mohli být první tým, který Sokoly porazí za plný počet bodů, a to byl taky i cíl. Už ale se startem zápasu byl tenhle cíl z kategorie těch obtížnějších. Bez jakéhokoliv zaváhání nás soupeř přehrával nejen technicky, ale i absolutní dominancí. Vzdorovali jsme statečně a do druhé části šli s dvougólovým mankem. To ale dlouho nevydrželo a během pouhých dvou a půl minut jsme prohrávali už 0:4. Taktika se v průběhu zápasu měnila několikrát a nakonec to přineslo ovoce snížením Sedláčka s Reksoprodjem. Pak nám zase zápas z rukou ujel a naděje na výhru pomalu pohasínaly. Až time-out 5 minut před koncem nám vlil čerstvý vítr vzdoru do plachet a dvěma rychlými góly korigoval opět Sedláček. Na nic víc jsme se už ale nezmohli a i na druhý pokus prohráváme s Vinohrady.

Druhé vítězství nás bohužel stála nekoncentrovanost na pokyny, práce před vlastní brankou a střelecká impotence, musíme však uznat, že soupeř byl prostě výrazně lepší.

Děkujeme všem, co dorazili, a budeme se těšit na poslední turnaj před Vánoci 10.12. - doma na Radlicích!

Autor: Jan Pauček