Související zápas

Panthers Praha
PanthersŠtíři
7:4(4:0,1:2,2:2)
ne 5. 2. 2023 17:00 @ SH ZŠ Rudná, Divize, 20. kolo
23_20230911_132008.jpg
2384_20230207_233025.jpeg

Účko v kombinované sestavě přetlačilo Štíry

Přestože jsme Štíry měli hostit doma v Rudné, tak se do sestavy mnoha borcům nechtělo a my jsme naopak byli v situaci, kdy nás jejich přešlapování na místě tolik netrápilo, protože se do sestavy tlačily mladé pušky z juniorů a i staří (současní či bývalí) gangsteři z Áčka.

Náš inkluzivní spolek tedy vyrukoval ve třech útočných řadách, každá s jiným praporem a úkolem. K tomu se přidal Kobzič jako kráčející skála v bráně a za dozoru kvalitních regionálních rozhodčích se šlo na věc.

Ke smutku všech služebně starších členů do brány soupeře neusedl náš známý Lukáš Bicek, který přenechal místo svému kolegovi a do Rudné si tak vlastně přijel jen vyzvednou objednaný dres s potiskem a do pole na nás poslal svou sestru Lucii, která i přes četná varování zařídila první gól Štírů.

Naštěstí pro nás to bylo už za stavu 4:0 pro nás a toto vedení jsme si vypracovali během první třetiny, což byl celkem šok pro obě strany, ale prostě a jednoduše potvrzením naší kvality. Dokázali jsme pak po zbytek zápasu tento náskok udržovat, byť se zmenšoval a soupeř měl velkou chuť se do zápasu vrátit. Oba týmy spálily mnoho dobrých šancí a smolařem dne byl z našeho týmu Danda, který opravdu zakončoval, jak to jen šlo, ale nebylo mu přáno. Naopak ostatním se celkem dařilo se do zakončování tlačit a byli za to odměněni - je potřeba dodat, že ale v jiném zápase, kdy soupeři hrají nevybíravě a za hranou pravidel či s jinými rozhodčími, kteří by to připustili, to mohlo být úplně jiné.

Vítězství nás tedy nasměrovalo k odpoutání se od soupeřů z druhé půlky tabulky, což je takový nevyřčený sezónní cíl a ve zbývajících utkáních chceme toto potvrdit - uvidíme, jak se nám podaří duel se suverénním Milevskem na jeho půdě a pak doma s Jindřichovým Hradcem.

Autor: Štěpán Weber