Související zápas

Panthers Praha
VinohradyPanthers
5:6 sam. náj.(2:3,2:1,1:1)
ne 11. 2. 2024 18:00 @ TJ Sokol Vinohrady, Divize, 21. kolo
23_20230911_132008.jpg
2666_20240215_141812.jpg

Účko si vyšláplo na SKV

Předposlední zápas sezóny nás čekal na horké půdě vinohradského Sokola, který se v závěru sezóny vyhřívá na jistém 4. místě tabulky.

Už v průběhu týdne proběhla týmem slova chuti po výhře a skalpu SKV, kterým bychom soupeři vrátili domácí vysokou porážku. Sestava postupně na obou stranách vykrystalizovala v kvalitní soupisky, kde na straně domácích krom nám známých jmen zasáhli i ten den nehrající mladíci superligy, nás doplnili pro změnu borci po zranění nebo týden lyžující junioři. I přesto jsme se ovšem SKV nezalekli a šli za naším cílem přerušit šňůru proher.

Do zápasu jsme nevstoupili nejlépe. Hned z úvodu jsme nechali projít Švejdu obranou a ten nekompromisně zavěsil. Koncentraci a týmovost, které jsme si před zápasem definovali jako klíčové, to ovšem nenarušilo. Ba naopak. Vzájemná podpora na naší střídačce se ještě zvýšila a když se postavila k nenápadné standartce dvojice Merfy-Ryan, druhý jmenovaný vymetl pavučiny v Žitníkově kleci na týdny dopředu. Krátce po té se přidal i kapitán Snejk a nebudete tomu věřit, ale branku vstřelil tak, že, abyste to pochopili, musíme citovat následný komentář neznámé osoby - “A co jste čekali, čekali jste něco jinýho?”. Do sirény pak ještě každý z celků přidal po brance a do kabin jsme odešli s jednobrankovým vedením.

O přestávce se nadšení pro cestu za výhrou ještě umocnilo a spolu se zvýšeným tempem od obou týmů v druhé třetině jsme pokračovali v tvrdém a vyrovnaném zápase. Bohužel se v této periodě dařilo více soupeři a tak začala třetí třetina za vyrovnaného stavu. Bojovnou, ale z obou stran trpělivou dvacetiminutovku prolomil jako první soupeř. Krátce před 50. minutou šel podruhé v utkání soupeř do vedení, ale znovu nás to nesrazilo. Kluci makali a makali, tvrdých soubojů na hraně pravidel přibývalo a nám postupně docházel čas. Rychlý brejk a neskutečné zakončení Vaka, znamenalo necelou minutu a půl před koncem srovnání.

Prodloužení bylo jedno velké bránění i díky nutnému uhašení od Merkyho. V nájezdech se naši střelci nemýlili a my tak mohli “slavit” druhý bod.

Všichni podali dobrý a koncentrovaný výkon, kterým jsme přerušili sérii proher a s dobrým týmem brali i s trochou štěstíčka dva body. Výtečně pak zahráli Vak s Ryanem a Julda v bráně.

Autor: Jan Sysel