PanthersChomutov
17:4(6:3,7:1,4:0)
ne 9. 1. 2022 15:00 @ SH ZŠ Rudná, Divize, 15. kolo

U23 vstoupili do kalendářního roku vysokým vítězstvím

První zápas v novém kalendářním roce odehrál tým U23 v domácí hale v rudné proti soupeři z Chomutova.

Sestavy se nadcházejícím vrcholem sezony pomalu stabilizují, přesto se nominace neskládala úplně snadno. Kvůli pár omluvenkám na poslední chvíli se nakonec výsledná sestava skládala ze tří útoků a dvou obranných dvojic. Paradoxem bylo, že z celkových 13 hráčů do pole nadpoloviční většina vychází z řad obránců a tak se museli tři z nich zhostit útočných aktivit (za což byli někteří vděčni, protože se jim to nestává každý zápas). Soupeř dorazil v ještě okleštěnější sestavě, konkrétně jen s deseti bojovníky do pole. Chomutov patří svým pojetím hry mezi ty florbalovější, takže se předpokládal běhavý juniorský styl.

A hned od samého začátku se to začalo potvrzovat a změna skóre na sebe nenechala dlouho čekat. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a soupeř dokázal velmi záhy ve skóre srovnat krok.  Po polovině první třetiny jsme průběžný stav opět překlopili na svou stranu, navíc dokonce dvojnásobně. Ale soupeř se s tímto stavem nechtěl smířit a opět korigoval. Pak se poprvé v zápase prosadil, paradoxně z obranné řady, Pepa Nový, jenž navíc ještě netušil, jaký bude jeho příběh na konci zápasu.

Oba týmy předvedly pohledné kombinace, rychlé protiútoky, ale i fatální ztráty. Podle toho také vypadalo skóre po první třetině, když na straně domácích svítila šestka, na straně hostí pak trojka. Od druhé části Chomutov polevil a naši kluci si z jeho obrany udělali střelnici. Hattricku tak docílil Jenda Kšír, který se tentokrát objevil na pravé straně prvního útoku. Za zmínku stojí naše dvě vyloučení, ve kterých se ale soupeř neprosadil, naopak naši kluci se v obou oslabeních dokázali prosadit a tím jen dokumentovali zmar našeho protivníka.

Skóre se zastavilo na číslovce 13 naší straně a 4 na soupeřově. V té době se již celkem pětkrát prosadil Pepa a svůj příběh hodlal dopsat ještě ve třetí třetině. Do té soupeř zvýšil agresivitu v soubojích a někdy díky frustraci zákroky nevypadaly úplně jako sportovní, ale naši kluci byli na toto připraveni. Třetí třetinu jsme vyhráli 4:0 a celkově skóre navýšili na konečných 17:4. Svůj příběh dopsal i Pepa, který se na výsledku podílel osmi kanadskými body, z toho hned šesti góly. V zápase se výborným výkonem prezentoval i druhý junior, starší z bratrské dvojice Ježků Toník a hattrick si také vystřílel John, který se v tomto zápase objevil v útočné řadě. Je velmi pozitivní, když vyrůstá taková silná generace mladých hráčů, kteří mohou v budoucnu (možná už blízké budoucnosti) reprezentovat náš klub.

Děkujeme i divákům a spoluhráčům z mužského áčka, kteří přišli kluky podpořit. Myslím, že oku nezaujatého diváka se zápas musel líbit. Přestože pozitiva v tomto zápase převládala, určitě se našlo i mnoho nedostatků, na kterých kluci budou určitě pracovat.

Panthers Praha U23 - Florbal Chomutov U21 17:4 (6:3, 7:1, 4:0)  online

Střely na branku: 34:22
Diváci:
8
Nejlepší hráči:
Josef Nový - Martin Peksa

Komentář trenéra domácích (Miloslav Mattes): “Dnes jsme si šli od začátku za vítězstvím, přestože soupeř nepřijel v plné sestavě. Kluci dnes plnili taktické a herní pokyny, jen ze začátku třetí třetiny jsme nedokázali okamžitě reagovat na zvýšenou agresivitu soupeře. Je to dobrý vstup do soutěže v novém roce a můžeme si jen přát, aby se klukům takhle dařilo i v dalších zápasech. Díky soupeři za zápas i divákům, kteří přišli kluky podpořit.”

Komentář trenéra hostí (Martin Hýsek): “V hodně improvizované sestavě jsme přijeli vyloženě přežít. Soupeř byl lepší ve všech herních činnostech a udělal si z nás střelnici. Díky za zápas.”