Související zápas

Panthers Praha
PanthersStrakonice
4:8(2:3,1:3,1:2)
so 6. 1. 2024 19:00 @ SH ZŠ Rudná, Divize, 16. kolo
22_1640941991.jpg
2631_20240117_145901.jpg

U23 v oslabené sestavě podlehli Strakonicím

Speciální zápas mi tentokrát přistál na bedra – po vánoční pauze, s chudší sestavou, protože z áčka nám nikdo nespadl a junioři byli převážně ve Švédsku, jsme se měli postavit Strakonicím, aktuálně druhému celku tabulky, s nímž ale máme v posledních zápasech pozitivní bilanci a to hlavně zásluhou hrajícího stratéga Honzy Sysla, toho času ale taky ve Švédsku.

Nedalo se nic dělat a ke klasickým trablům se sestavou se přidala i administrativní potíž, totiž že jsme měli moc hráčů z jiných soupisek. Tady nám ale nakonec pomohl brankář Denis, který ochotně přišel krýt Juldovi záda a tím dodal soupisce i legislativní správnost a děkujeme mu za to!

Strakonice byly lepší – zejména v rychlosti bez míčku a svým napadáním dělali velké potíže našemu svátečnímu tempu. Na góly jsme se strašně nadřeli a naopak soupeři to dost ulehčovali pasivitou a lehkovážnými ztrátami. V první třetině jsme se drželi ve hře, ale zpackanou druhou třetinou jsme se dostali do nutnosti více riskovat a tlačit. Nejhorší na tom bylo to, že stačilo relativně málo k tomu, abychom se soupeři vyrovnali – otázka je, jestli neměli ještě nějakou rezervu, ale všichni víme, že by to šlo, kdyby každý ubral pár fatálů, v jednom případě dokonce vyloučení za špatné střídání a jednoho vlastňáku a trochu lépe a svižněji řešili útočné akce. Nasazení prostě neodpovídalo našim možnostem a užší sestava nedovolovala náš tlak proměnit – navíc jsme dohrávali s pár bolístkami a zkrátka pod průměrem toho, co dokážeme.

Komentář Jáchyma Hlaváče:

Tuto sobotu jsme na domácí půdě přivítali tým ze Strakonic a navzdory okleštěné sestavě jsme si od začátku věřili na zisk bodů, i vzhledem k pozitivní vzájemné bilanci - poslední 3 zápasy jsme vždy vyhráli a poměr vstřelených gólů byl 31:20.

Do zápasu jsme vstoupili vlažně a už po třech minutách jsme prohrávali o gól. Během sedmi minut se nám podařilo skóre otočit, ale vzhledem k naší pasivitě a nezvládání osobních soubojů po konci první třetiny svítilo na světelné tabuli skóre 2:3.

Do druhé části jsme naskočili s novými pokyny, hráli více na balonku, což vyústilo ve srovnání skóre z hole Jendy Tvrdka ve 23. minutě. I přes naše úsilí dostat se do vedení v zápasu jsme nebyli schopni se naší kombinační hrou dostávat do vyložených gólových šancí a i vzhledem ke třem neproměněným přesilovkám jsme celkem zaslouženě prohrávali 3:6.

Do třetí části jsme tedy vstupovali za téměř rozhodnutého stavu. Přesto jsme věřili, že existuje šance, abychom zvrátili dosavadní vývoj zápasu a porvali se o vítězství v tomto zápase. Po polovině třetiny a gólech na obou stranách byl rozdíl stále o tři branky. Náš tlak a kombinační hra umožňovala soupeři chodit do rychlých protiútoků a po padesáti minutách hry jsme prohrávali již o čtyři góly. Ani následné vyloučení na obou stranách nic nezměnilo a rozdíl se nám nepodařil stáhnout ani při hře bez brankáře. Soupeř zaslouženě bere z dnešního zápasu vítězství a my již vyhlížíme následující zápas s Kutnou Horou.

Autoři: Štěpán Weber, Jáchym Hlaváč