U23 si zatancovali s Jazzmany z Žatce

V dalším kole Divize čekal na tým U23 výlet do Kadaně, kde svůj zápas pořádal tým FbC Jazzmani Žatec. Ten je vzdálený od Kadaně jen několik kilometrů, na nás ale čekala poměrně dlouhá cesta za tmy a neustálého mrholení. Navíc začátek utkání byl stanoven až na 19. hodinu, takže předpokládaný návrat byl kolem půlnoci.

Do nominace se tentokrát z áčkového kádru dostal také Patrik Míka, který se vrací do zápasového zatížení po zranění a také do branky zaklekl Honza Slavata. Na poslední chvíli byl za zraněného Prokůpka nominován i Tonda Ježek, který si odbyl premiéru v mužském týmu U23 a byla to premiéra jak se patří. Kluci chtěli navázat na vítězství v minulém kole a protože soupeř zatím nezískal do tabulky ani bod, bylo pravděpodobné, že se tento cíl podaří naplnit. Ještě než padla úvodní buly, museli jsme si vyslechnout hlasité povzdechnutí našeho brankáře, když pořadatel přinesl krabici s míčky na rozchytání a valná většina z nich byla různých barev.

Od úvodního buly bylo zřejmé, že tempo zápasu nebude nijak závratné, protože soupeř nehodlal podnikat sprinterské závody s našimi hráči. Bohužel to je styl, který nám úplně nevyhovuje, takže jsme nabádali hráče, že si musí tempo zápasu vytvořit sami. Během první třetiny jsme se sice dokázali dvakrát prosadit, ale na žádné jásání to nebylo. Svou první trefu ve své premiéře zaznamenal Ježek, takže pořadatelé přišli o jeden míček, který Tonda ukořistil jako památeční. Po první třetině jsme tak šli do šatny s hubeným náskokem 2:0.

Ve druhé třetině se povedla pasáž, kdy jsme během necelých dvou minut odskočili až do pětibrankového vedení. Pak si ale neodpustil komentář směrem k rozhodčím Škoda a soupeř dostal výhodu jednoho muže v poli navíc a této výhody dokázal využít. My jsme ale soupeřovo snažení rychle utnuli, protože jen o minutu později už byl rozdíl branek zase pět. Do konce druhé třetiny se dokázala naše druhá přesilovková lajna vedená Pápou prosadit v početní výhodě, do šaten se tedy šlo za vedení 7:1.

Třetí třetina se tedy spíše jen dohrávala, ale soupeř se sympaticky snažil s celkovým výsledkem něco udělat. Bohužel do toho občas zasáhli i rozhodčí, kteří si stáli na svém, přestože se obě družstva dohodla, že situace byla v reálu jinak. Proto si letos už druhou dvouminutovku vysloužil náš gólman, který současně s písknutím rozhodčího odhazoval míček a vysloužil za to trest za zdržování hry. Po šedesáti minutách na světelné tabuli, kde krásně v kruhu zářil panther na žlutém pozadí, svítilo konečné skóre 2:10 z pohledu domácích.

Zvládnutý zápas a další body do tabulky jsou pozitivy. Jinak naše hra na míčku místy postrádala kvalitu, ale doufejme, že to bylo způsobené především kvalitou a tempem tohoto zápasu. Děkujeme všem divákům, kteří přijeli kluky podpořit. Děkujeme i všem hráčům za férová gesta, která ale většinou nebyla vyslyšena. Díky patří i pořadatelům, kteří se předvedli velice vtipným online přenosem během zápasu. Je něco málo perliček na závěr:

• 07:09 Hanuš se zasloužil o dnešní první sestřel veverek. Ale jeho backhandová střela celkem vyděsila střídačku Panthers.

• 20:31 Mašát se asi snažil přihrát rozhodčímu, páč v místě, kam jeho přihrávka mířila, vůbec nikdo nebyl.

• 26:26 Sarič buď nic neviděl, nebo nám začíná usínat.

• 26:47 Tak asi usnul.

• 31:56 A máme tu první karambol dnešního dne, Křížovo ruka dostala pěkně zabrat, ale zmrzlý hrášek z recepce to jistí.

• 46:48 Eliška (hlasatelka) nyní prohlásila: Tak ani jejich gólman nechytá tužku."

Autor: Miloslav Mattes

Jazzmani Žatec - Panthers Praha 2:10 (0:2, 1:5, 1:3)  online

Střely na branku: 23:46
Diváci: 48
Nejlepší hráči: Pavel Sarič - Antonín Ježek

Komentář trenéra domácích (Tomáš Votava): "Po týdnu jsme se opět sešli v plné sestavě. Bohužel většina hráčů je zápasových a postupem času odchází jejich fyzická kondice do věčných lovišť. Tým se pomalu konsoliduje a brzy nás čekají první body do tabulky."

Komentář trenéra hostí (Miloslav Mattes): "Nebyl to pro nás lehký zápas, jak vypadá podle výsledku. Dlouho nám trvalo než jsme se srovnali s tempem a rozhodli zápas. Pak už to byla jenom otázka kolik branek padne. Klobouk dolů před domácím brankářem, podal super výkon. Děkujeme domácím za zápas a pořadatelům za servis."