U23 o “dvojitém” víkendu za tři body

Výběr do 23 let si o víkendu střihnul hned dvojnásobný program - kromě derby o domácí halu s rudenským Sokolem také v dohrávce vyzval Teplice.

Prvním zápasem víkendu pro tým U23 byl souboj o rudenskou arénu s domácím výběrem z Rudné. Ten byl v zápase mírným favoritem, protože byl výše postavený v tabulce a zároveň vyhrál první vzájemný souboj. Navíc si kluci poprvé vyzkoušeli i lavičku hostí a šatny až v přízemí, protože pořadatelem a formálně domácím celkem byli naši soupeři. Předpokládalo se, že zápas bude třaskavý a plný emocí. Zároveň se předpokládala vysoká návštěva fanoušků obou stran, protože se jednalo o opravdové derby.

Zápas začal ve slušném tempu a hned od úvodu se činili i oba brankáři. Jako první otevřeli skóre Rudenští, kteří zkušeně využili naší nesoustředěnosti a rychlou rozehrávku ze standardky přetavili v gól. Naši kluci ale dobrým výkonem ještě v první třetině otočili skóre v náš prospěch a na světelné tabuli svítilo o pauze 2:3. Ve druhé třetině jsme dostali šanci na navýšení náskoku, ale Žíža v náš prospěch nařízené trestné střílení neproměnil a navíc soupeř o deset vteřin později odpověděl vyrovnávacím gólem. A přetahovaná pokračovala dál.

Soupeř opět odskočil do vedení, ale při využití přesilovky se ukázal náš kapitán a opět srovnal krok. Do konce třetiny se situace opakovala ještě jednou, takže po druhé periodě bylo vyrovnáno 5:5. Třetí třetina byla také vyrovnaná, ale soupeř ukázal zkušenost a nakonec dokázal utkání překlopit na svou stranu. Ani závěrečný tlak bez brankáře už obrat nepřinesl, takže šťastnějším byl tým domácích, který stále bojuje o možnost playoff.

Druhým naším víkendovým soupeřem byl soused v tabulce, konkrétně tým ze severu Čech - FD Teplice. Tento zápas se hrál jako dohrávka a soupeř měl v tabulce jen o jeden bod méně, tudíž se jednalo o důležitý souboj. Zápas začal zmatky, kdy se oba týmy domluvily, že začátek posunou o 15 minut, protože zápas mužského áčka skončil pouhých 25 minut před začátkem tohoto klání. Rozhodčím se zdál náš příchod před utkáním laxní a tak odměnili Pantery hned na úvod dvouminutovým trestem za zdržování hry. Soupeři se výhodu nepovedlo nejen zužitkovat, ale zároveň při ní i inkasovali první branku. To ukázalo, že si tento zápas kluci nechtějí nechat vzít a tentokrát budou chtít získat všechny body.

Velice brzy jsme svůj náskok navýšili na tříbrankový a soupeře jsme do šancí (až na výjimky) nepouštěli. Přesto se z ojedinělé akce soupeř prosadil a na malou chvíli se vrátil do zápasu. Druhá třetina byla kopií té první, jen přibylo hodně osobních soubojů, které bolely obě strany. Po druhé třetině na světelné tabuli svítilo lichotivé skóre 6:2 a nic nenaznačovalo nějaké komplikace do konce zápasu. Opak byl pravdou. Třetí třetina se ničím nelišila od těch dvou předchozích jen s tím rozdílem, že se nám přestalo dařit v koncovce a soupeř začal postupně stahovat skóre. S přibývajícím časem se začala na naše hokejky vkrádat i nervozita, ale vše nakonec dopadlo dobře a kluci si odnesli ze zápasu nejen všechny body, ale i spousty šrámů.

Musíme opět poděkovat věrným fanouškům, kteří nás doprovázejí na každé utkání. Zároveň musíme pochválit i všechny kluky, kteří se v těchto zápasech vydali ze všech svých sil a ty drobné šrámy se snad brzy zahojí. Pochválit musíme i juniory, kteří měli možnost seznámit se s „mužským florbalem“ a budiž jim ke cti, že se s tím popasovali na výbornou.

Autor: Miloslav Mattes