Související zápasy

Panthers Praha
24_20230911_132022.jpg
2565_20231116_135907.jpg

U23 loupili ve Strakonicích, doma pak přehráli Kutnou Horu

Mužský výběr do 23 let má za sebou náročné bitvy na jihu Čech a s ambiciózní Kutnou Horou.

Strakonická loupež

V neděli čekala U23 prověrka v nehostinném prostředí Strakonic.

Sestava poskládaná obdobně jako před rokem se už nenechala rozhodit zvláštním umístěním šatny ani tristním stavem hrací plochy, věděli jsme, že nás čeká souboj s týmem, který se vyhřívá na sdíleném prvním místě tabulky. V podstatě to byla repríza loňského bláznivého klání. Pečlivě jsme tedy rozebrali taktiku i klíče k vítězství a šli na věc.

Vstup do utkání nám vyšel na jedničku a možná jsme i lehce využili toho, že nás soupeř podcenil. Všichni ale plnili pokyny směrem do obrany, zvládali jsme perfektně přechod přes střední pásmo a dařilo se nám v zakončení. Tvrdých soubojů, lehkých šarvátek, jízlivých komentářů a kontroverzních situací nebylo pomálu, ale nebylo to něco, na co bychom nečekali, naopak disciplína, která na střídačce panovala byla, naprosto ukázková, tým fungoval a s pomocí kapitána klasik Snejka, který usměrnil každého kdo byť o chloupek z role vystoupil, jsme si šli pro vítězství. To nám v průběhu utkání několikrát málem uteklo, ale vždy jsme znovu rychle odskočili. Nutno podotknout že nás celý zápas držel Ali, který nasadil pomyslná želízka každému, kdo ho zkusil překonat.

Suma sumárum jsme Strakonice koncentrovaným výkonem oloupili o 3 body a s úsměvem se vrátili domů. W.

Autor: Jan Sysel

Vyrovnaná bitva přinesla vítězství nad Kutnou Horou

V neděli 22. Října jsme doma změřili síly s Kutnou Horou. Souboj celků z horních pater byl ze začátku velmi opatrný a náš soupeř se brzy ujal vedení, které držel díky skvělé obraně a ještě lépe chytajícímu brankáři. Hubený náskok si Kutnohorští přenesli i do druhé třetiny, ta ale dosavadní sled událostí narušila.

Povedlo se nám totiž zlepšit neduhy z nepovedeného startu, zrychlili jsme kombinace a přidali na přesnosti, z čehož plynuly dva zásahy do soupeřovy svatyně, jenž se ale také jednou trefil a podruhé se do šaten odcházelo za smírného stavu. Stoupající tendence v počtu vstřelených gólů ale pokračovala i v závěrečném dějství, kdy se nám konečně povedlo zvrátit průběh a hlavně skóre v náš prospěch. Soupeř se sice snažil ještě s výsledkem něco udělat, pouze jedna korekce ale nestačila a po obratu tak vítězíme 5:3.

Autor: David Navrátil