Tým U23 uzavřel sezonu šesti body

Závěr sezony může mužský výběr do 23 let považovat za úspěšná - uspěl na dvojitém tripu do Teplic a Děčína a na závěr si tak připsal dvě vítězství!

Po týdenní odmlce čekala mužstvo U23 další cesta na sever do haly v Krupce. Všichni, až na pár jedinců, kteří zřejmě zapomněli na páteční dopravní špičku směrem z Prahy, dorazili včas a mohli se v klidu připravit na náročný zápas. Soupeř z Teplic totiž bojoval před domácím publikem o udržení v soutěži.

Od prvních vteřin byla v zaplněné hale skvělá atmosféra, která poháněla teplické hráče. Panthers to pocítili hned po 49 vteřinách, když inkasovali první branku do své sítě. Prospaný start zápasu z naší strany využili tepličtí dokonale a  čase 8:43 šli do vedení už 3:0. My se probudili až v tenhle okamžik. Postupně se začali domácím herně vyrovnávat a následně na hřišti dominovat. Našim střelám ovšem chyběla přesnost. Vstřelit první gól, který by nás vrátil do zápasu, se do zaznění sirény oznamující konec 1. třetiny nepodařilo. Do šaten jsme odcházeli s tří gólovým mankem.

Do druhé části jsme nastupovali s tím, že musíme vstřelit gól co nejrychleji. K tomu nám vůbec nepomohl dvouminutový trest Davida Navrátila za sekání hned na startu třetiny. Oslabení jsme ale úspěšně ubránili a mohli jsme znovu soustředit všechny síly do útoku. Smůlu prolomil Martin Mattes po necelých 9 minutách. V předbrankovém prostoru se nejrychleji zorientoval a odražený míček uklidil za záda bezmocného teplického brankáře. Panthers tenhle gól výrazně psychicky nabudil. Za dalších pět minut herního času se prosadil David Mašát a přesně půl minuty po něm se vyrovnat podařilo Davidu Försterovi. Vše naznačovalo tomu, že domácím už se do zápasu vrátit nepovede a my strhneme vedení na naši stranu. Bohužel jsme „usnuli na vavřínech“ a za 2 minuty se mohli fanoušci znovu radovat z vedení 4:3 pro Teplice. V tenhle moment se hra začala rychle přelévat ze strany na stranu, ale další gól ve druhé třetině už nepadl.

Poslední třetina slibovala velmi napínavý boj. Teplice se spíše stáhnuli do obraného bloku a Panthers se hnali za vyrovnáním. To se podařilo v čase 46:38 Jakubu Žiškovi, když se po prosadil po asistenci Jana Martinka. V dalších minutách se domácí drželi svého plánu v obranném bloku a vyráželi do protiútoků. Dokonce se jeden z teplických hráčů dostal do samostatného úniku na brankáře Jana Kobzu. Ten si ale bez problémů poradil a známé pravidlo „nedáš, dostaneš“ potvrdil hned za dalšího útoku Martin Mattes, který nás poslal poprvé v zápase do vedení. Na to tepličtí okamžitě reagovali oddechovým časem.

Teplice okamžitě změnily obraz hry a začali více napadat naše obránce při rozehrávce. Tahle změna se domácím vyplatila, jelikož v čase 54:06 znovu vyrovnali a vzápětí se v čase 54:38 posunuli do vedení. 4 minuty před koncem jsme dostali šanci na vyrovnání v podobě přesilové hry. Tomáš Jančík využil volný prostor na středu ze kterého vsítil branku na 6:6. Euforie z vyrovnání nejvíce sršela z Davida Mašáta, který si při oslavě gólu přiložil ukazováček na rty a otočil se na domácí fanoušky. Známé utišující gesto se ale vůbec nelíbilo rozhodčím, kteří mu okamžitě dali trest 2+10 minut za nesportovní chování. V oslabení ještě dostal Zdeněk Prokůpek trest na 2 minuty za hrubost.

Panthers tedy museli 3 minuty před koncem základní hrací doby čelit dvojnásobné přesile. Teplicím v přesilovce nepomohla ani divácká kulisa, která je hnala vpřed. Úspěšně odbráněné oslabení korunoval Martin Mattes. Ten se nespokojil s prodloužením. V čase 56:29 si vzal míček, prokličkoval obranu a dokončením hattricku umlčel celou halu. Teplice se ještě snažily vývoj zvrátit hrou bez brankáře, ale tu se nám znovu podařilo ubránit. Zklamaní tepličtí diváci museli po zaznění sirény pozorovat na výsledkové tabuli pro jejich tým nepříznivé skóre 6:7.

Absolutně nezachycený začátek zápasu jsme dokázali zvrátit na naši stranu. I když se Teplice po našem vyrovnání dostali znovu do vedení, stejně nás to nezlomilo a ukázali jsme velkou bojovnost. Děkujeme divákům za podporu.

Úspěch přinesla i bitva v Děčíně

V neděli nás čekalo završení sezóny v podobě zápasu s tabulkovým sousedem Děčínem. Klikatá cesta udělala nejednomu hráči veliké problémy, ale vše spravil čerstvý vzduch před halou v Novém Boru. A pokud ani čerstvý vzduch nestačil, vše definitivně vyřešil párek v rohlíku z místního bufetu. Všichni hráči se tedy v klidu připravovali na poslední zápas sezóny mužstva U23.

Klasickému vstupu do zápasu jsme se nevyvarovali ani tentokrát. Sice jsme byli v prvních čtyřech minutách lepším týmem, ale první gól přišel z holí domácích hráčů. Nicméně bleskovou odpověď zařídil po šesti vteřinách David Navrátil. Zápas byl tedy zpět ve vyrovnaném stavu. Herní převahu jsme ukazovali i v následujících minutách. Na vedení ji přetavil David Mašát v čase 8:34. Stále jsme se dostávali do dobrých příležitostí a jednu z nich dokázal proměnit Martin Mattes. Ve 12. minutě napřáhl ke střele a navýšil náskok Panthers na dvě branky. Další akce z našich čepelí se gólového konce už nedočkaly a ojedinělé střely domácích v klidu pokryl brankář Bárta. První třetina skončila 1:3.

Druhá třetina měla velmi obdobný průběh jako třetina první. Znovu skórovali první hráči Děčína, kteří využili malinké skulinky v naší obraně. Krátce po snížení nám ovšem domácí nabídnuli přesilovou hru, kterou s radostí využil Jan Martinek. Vzápětí se po třiceti vteřinách od branky Martinka nekompromisní ranou pod břevno soupeřovi branky prosadil Tomáš Mánek. Tím posunul Panthers do pohodlného vedení o tři góly. V čase 38:35 ještě využil další přesilovou Jakub Žiška. V tu dobu už na hřišti začali přibývat emoce. Zejména ze strany hráčů Děčína byla cítit určitá frustrace z výsledku. Do šaten jsme šli za příznivého stavu 2:6.

Pomalu to začalo vypadat na další třetinu, která bude mít stejný průběh, když v čase 41:27 vstřelil Děčín první branku poslední části. Pohodlný náskok ale nás ale opět uspokojil a po uplynutí minuty herního času jsme znovu zbytečně inkasovali. Děčín rychle snížil na 4:6 a my jsme se nemohli dostat zpět do zápasu. Nepomohla nám ani přesilová hra, kterou nám soupeř znovu nabídl. Domácí ovšem svou první přesilovku v zápase využili. Deset minut před koncem se tak dostali na rozdíl jediného gólu. Až tenhle moment nás konečně pořádně probral a my jsme zase začali herně dominovat. Domácí se nás snažili rozptýlit různými provokacemi, ale naštěstí se jim naši koncentraci narušit nepovedlo. Jistotu na naše hole dodal v čase 58:16 Tomáš Jančík, když dostal míček za záda brankáře domácích. Následný tlak hráčů Děčína už jsme pohodlně ubránili a odvezli si výhru 5:7.

Předvedli jsme povedené dvě třetiny. Škoda výpadku ve třetí třetině. Mohli jsme zápas dohrát více v klidu a nekomplikovat si zbytečně průběh. Ale potom by to nebyla taková zábava. Děkujeme divákům za podporu.