Tým U23 prohnal lídra tabulky

V sobotu podvečer čekal další zápas naše družstvo U23, tentokrát v domácím prostředí s dosud neporaženým lídrem tabulky naší skupiny v Divizi. A tím týmem nebyl nikdo jiný, než Kati z Kadaně, jež Panteři dobře znají ještě z nedávného soupeření v Národní lize. V našem týmu byl jedinými pamětníky lítých bojů David Polcar s Johnem Hodkem, v roli lídra soupeřů pak vešel do haly legendární Erik Štěrba.

Kluci měli po minulém kole v Chomutově na co navazovat, i přes prohru zde totiž předvedli kvalitní výkon. Sestava byla podobná, což byl dobrý předpoklad zlepšujících se výkonů. Kapitánské role se opět ujal zkušený Polcar, který snažil náš mladý tým správně nabudit do zápasu. To se povedlo, protože zápas začal ve velkém tempu, ale co je důležitější, i skóre se rychle překlopilo na naší stranu. Po dvou minutách jsme vedli už o dvě branky, ale soupeř se nechtěl jen tak lehce vzdát a o dvě minuty později snížil na rozdíl jediné trefy. My jsme ale pokračovali v dobrém výkonu a v polovině třetiny opět soupeři odskočili.

Jenže klasická nekoncentrovanost krátce po našem vstřeleném gólu nás stála další kontaktní branka. Zápas měl v tuto chvíli výborné tempo a kluci předváděli slušný výkon, což bylo korunováno opět posunem skóre na naší straně. V závěru třetiny přišla naše nedisciplinovanost a soupeř výhody jednoho muže v poli beze zbytku využil. Do šaten se odcházelo tedy za stavu 4:3 v náš prospěch.

Prvních pět minut druhé třetiny se odvíjelo v duchu té první a v intencích juniorského florbalu. Oba týmy přidaly po dvou trefách a skóre se posunulo na solidních 6:5. V půlce třetiny jsme dostali výhodu jednoho muže v poli my, ale nedokázali jsme ji využít a naopak soupeř krátce po skončení přesilové hry vyrovnal a tím otevřel naši Pandořinu skříňku. Od této chvíle do konce třetiny posouval skóre totiž právě jen soupeř z Kadaně a z nadějného vedení bylo najednou hodně nepříjemných 6:9.

O přestávce bylo potřeba z kluků setřepat deku, kterou na jejich sebevědomí soupeř obratem skóre položil. Panteři se vrátili ke hře, kterou praktikovali v první třetině a když opět dostali výhodu přesilové hry, naložili s ní tentokrát mnohem lépe a posunuli skóre na dostřel soupeře. V půli třetiny to už bylo jen jedinou branku a to donutilo soupeře k oddechovému času. Krátce poté se ale Kadaň po důrazu bohužel opět prosadila a odskočila tak zpět na rozdíl dvou branek. Pak ale zvýšený důraz odměnili rozhodčí a to dokonce dvojnásobně a my měli příležitost výhody dvou hráčů v poli. Tuto výhodu kluci využili, bohužel to bylo přesně dvě sekundy po návratu prvního hráče z trestné, takže se po gólu hrálo opět v plném počtu. Soupeř nám nabídl možnost přesilovky ještě jednou a tím se zvýšila i šance na vyrovnání, i přes velkou snahu se to už ale nepovedlo a tak si lídr odváží domů vítězství o jednu branku a všechny body. Kluci ale odvedli dobrý výkon a pokud v těchto výkonech budou pokračovat, určitě se dostaví i odměna ve formě bodů do tabulky.

Děkujeme divákům a ostatním klukům z tréninkové skupiny, kteří dorazili kluky podpořit. Zejména děkujeme Honzovi Slavatovi, který zápas zpestřil coby kvalitní DJ.

Autor: Miloslav Mattes

Panthers Praha U23 - Kati Kadaň 9:10 (4:3, 2:6, 3:1)  online | fotogalerie

Střely na branku: 28:31
Diváci: 25
Nejlepší hráči: Jakub Žiška - Erik Štěrba

Komentář trenéra domácích (Miloslav Mattes): "Škoda se dnes hrála druhá třetina, jinak by zápas vyzněl v náš prospěch. Jsme rádi, že se po ní kluci dokázali otřepat a udělali koncovku zápasu napínavou. Bohužel v závěru se ukázaly zkušenosti soupeře, který si dokázal výsledek pohlídat."

Komentář trenéra hostí (Erik Štěrba): "No pěkně nás prohnali kluci mladý, ne že ne... Zápas byl takovej "každej chvilku tahá pilku". Jsem rád že jsme navázali na chemii a ani produktivita nebyla špatná. Moc děkujeme soupeři za zápas, hodně nám to dalo. Díky i pořadatelům a ostatní. Hezký zbytek víkendu."