Související zápas

Panthers Praha
PanthersJičín
3:14(1:5,1:4,1:5)
ne 4. 12. 2022 15:30 @ SH ZŠ Rudná, Extraliga žen, 13. kolo
24_20230911_132022.jpg
2321_20221206_000346.jpg

Tvrdý direkt pro #princezny, od Jičína inkasovaly čtrnáctkrát

Ani souboj s tabulkově bližším protivníkem nepřinesl Panterkám kýženou radost - #princezny doma Jičínu podlehly 3:14, o čestné zásahy se postarala Gocová se Schmiedovou.

Začátek přitom nenaznačoval, že by celkové skóre mohlo být mezi oběma celky až takto rozdílné. Úvodní pětiminutovka totiž nabídla šance na obou stranách, v té největší paradoxně neuspěla domácí Vlčková, jenž v samostatném úniku nevyzrála na Vokatou. A byť zkraje 6. minuty otevřela skóre Kacelová, dokázaly domácí hráčky i nadále blokovat většinu jičínských zakončení a držet naději na body. Vše změnila až 67 vteřin dlouhá pasáž hry, v níž Jičín překonal Mažáryovou hned třikrát a prakticky tak rozhodl o osudu utkání.

Domácí brankářka měla nadále plné ruce práce, hostující tlak neustával a v permanenci byla zejména její helma, která vyrazila několik nebezpečných střeleckých pokusů. Z ojedinělé šance pak dokázala po krásné kombinaci snížit Schmiedová, čtyřbrankový náskok ale Jičínu ještě před pauzou vrátila toho dne velmi produktivní Bachmaierová.

I další dvě trefy Panthers bychom s klidným svědomím mohli označit za hezké až krásné, protože jim předcházela rychlá a přesná kombinace na první dotek. O oba góly se postarala Kristýna Gocová - nejprve jí dvojitým přiťuknutím nabila Retová, skvělým důrazem se pak prezentovala Zikmundová a po následné rychlé nahráce Pavlicové už měla dvojnásobná panteří střelkyně poměrně jednoduchou práci. K smůle její i jejích spoluhráček ale na každý domácí gól připadlo hned několik těch hostujících, z nichž valnou část zařídila Bachmaierová, většina z nich navíc padla po nedůrazu v brankovišti či vinou nepříjemné clony.

Konečné skóre pak postupně narostlo až na nepříjemných 3:14 z panteřího pohledu a Pražanky tak i nadále čekají na druhé vítězství v sezoně.