Trojitý report z ženského Céčka

Poslední měsíc kalendářního roku 2021 měly Ženy C opravdu nabitý a v krátkém sledu odehrály hned tři turnaje. Připomeňme si je ve speciální, "ztrojeném" reportu.

Pět bodů i z pohledu rozhodčího

Tuhle sezonu jsem se rozhodl, že se v rámci svého osobního rozvoje a i v zájmu udržitelnosti standardů v našem regionu, vrátím ke kariéře rozhodčího. Takového pomocného rozhodčího. Kde je potřeba, tam pomůžu a zároveň takhle obejdu světa kraj. Zní to jako z pohádky. A jednoho dne jsem se dostal na třetí ligu žen, těšil jsem se, že zase uvidím něco, co jsem delší dobu neviděl a to se také stalo. Na turnaji přátelská atmosféra a staré známé tváře, všichni byli rádi, že si zahrají a užijí si to. Třetí zápas mě čekal soubor Panterek s Mělníkem. Kromě toho, že to byl souboj generací a to bez jakékoliv nadsázky. Mělník věkový průměr necelých 20 let, Panterky, doplněné před sezonou ještě o Cirkusačky věkový průměr necelých 35 let! Rozdíl mezi nejstarší hráčkou Panthers (1978) a nejmladší hráčkou Mělníka (2006) je úctyhodných a neuvěřitelných 28 let a je to velké kouzlo florbalu, že se mu podařilo oslovit a hlavně udržet už několikátou generaci a přivést je na jedno hřiště. Buďme za to vděční a mějme z toho radost!

Pozorní čtenáři, kterým bylo divné, že ročník 2006 (dorostenka), může hrát za ženy, dostanou odpověď hned zde, protože Mělník totiž před sezonou požádal o výjimku regionální ligovou komisi, které shodou okolností já sám předsedám, a komise žádosti vyhověla a já jsem ji aspoň mohl vidět v akci a naživo.

Přišel za mnou ale mladší kolega, který zvětřil problém, protože aby týmy se dostavily v býlých dresech a když na otázku "máte druhý dres" dostal od obou kapitánek jen nechápavé pohledy a ptal se mě, jakožto zkušenějšího, co s tím budeme dělat, tak jsem samozřejmě situace využil, abych ukázal a prodal svoje lety nabyté schopnosti a zkušenosti a vydal rozhodnutí, že Panterky budou hrát v černých tričkách, co mají na rozcvičku a jenom si počkal, až se kolega zeptá "a jak je poznáme?", abych zaflexil, že je znám všechny jménem a mohlo se jít hrát.

Zápas samotný, přestože věkově byl cokoliv jenom ne vyrovnaný, ale vyrovnaný naprosto byl, oba týmy sice měly šance, cinkaly i tyčky, ale branka padla až ke konci druhé třetiny a to ještě poměrně kuriózním způsobem. Zajímavostí bylo, že první utkání za Mělník chytala Míša Lukačová, bývalá Panterka, na tomto utkání už ale nebyla a její místo zastoupila hráčka z pole. To ale Panterky nevěděly, ale přesto s blížícím se koncem šly s těsným vedením 2:1 i díky první trefě nováčka v sestavě Debory vstříc všem třem bodům. Mělník ale bojoval a měl dobré šance, se kterými so zkušené holky věděly rady, což ale nelibě nesli fanoušci - rodiče Mělníka, se kterými jsem si taky zkoušel popovídat, ale neocenili to :-) a nebo si byla jistá juniorka Kačka v bráně. I přesto to tam ale s blížícím se koncem spadlo a zápas směřoval do prodloužení - tedy do nájezdů a ani ty nerozhodly, za každou stranu se trefila pouze jedna hráčka, obě pak nastoupily do "náhlé smrti" a tam už se pak naplno projevily zkušenosti a rozvaha, ztělesněná legendou VeVe a Panterky tak vytěžily dva body z napínavého zápasu, jehož mi bylo ctí být svědkem.

Zápas proti Mladé Boleslavi byl rozhodně náročnější než první zápas. Skóre tomu moc neodpovídá, ale Boleslav nás zvládla udržet na naší polovině. V první třetině to bylo velmi vyrovnané, ale naštěstí jsme si udrželi náskok o jeden gól. V druhé třetině jsme však dali hned v prvních pár minutách další dva a zvládli odbránit zbytek třetiny. Poslední třetina nepřinesla ani jednomu týmu gól, byť střel na bránu bylo dost.

Autor: Štěpán Weber a Kateřina Macounová

Panthers Praha C - Floor Maniancs Mělník 3:2pn (0:0, 1:0, 1:2)  online
Panthers Praha C - Fl. akademie MB C 5:2 (3:2, 2:0, 0:0)  online

Domácí hřiště přineslo dvě výhry

V prvním utkání jsme se střetli s Roudnicí, která je asi nejmladším týmem ligy a právě zkušenosti v tomto případě hovořily v náš prospěch. V brance se představila netradičně kapitánka našich juniorek Anna Bartušková, která se takto rozhodla pomoci svým starším spoluhráčkám. Ty si toho velmi cenily a například Andrea Nováková okomentovala její výkon slovy "Až na to, že neměla svoji helmu a musela si chudák půjčit erární, tak rapidně pomohla tymu k zisku šesti bodů. Hodně tam čarovala, hlavně druhý zápas, v němž jsme první dvě třetiny všechny byly totálně zmatené a bylo tam hodně přečíslení."

Dominovali jsme zejména v první třetině, která nakonec skončila výsledkem 3:0 i přesto, že se na první trefu čekalo skoro osm minut. Ve druhé části se naše soupeřky trochu probraly a brzy snížily, do sedla jsme se ale vrátili my a skóre znovu navýšili. Ve třetí části už se ale více dařilo Roudnici, které hrála do karet i jedna nešťastná situace a naše hra rukou, po níž snížila a další trefu přidala ještě v závěru. To ale naštěstí na obrat nestačilo a po vítězství 5:3 jsme brali tři body.

Ve druhém utkání proti liberecké Slavii to byl z naší strany úplný opak a většinu času jsme tahali za kratší konec provazu, nad vodou nás přitom držela zejména skvěle chytající Bartu v brance. V první části jsme nakonec inkasovali jedinkrát, což nám hrálo do karet a ve druhé části jsme tak dokázali srovnat. Ve třetí třetině se oba týmy zbláznily směrem dopředu a obě brány se začaly ostřelovat takovým způsobem, že to připomínalo americké bombardování Iwodžimy za druhé světové. Jako první se sice dostaly do vedení znovu soupeřky, tři minuty po jejich trefě jsme ale nejen srovnali, nýbrž dokonce skóre zápasu otočili v náš prospěch a nakonec zvítězili 4:2.

Autor: Tomáš Drašnar

Panthers Praha C - Roudnice n/L 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)  online
Panthers Praha C - Slavia Liberec 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)  online

Kalendářní rok uzavřen vítězstvím

Ženy C čekal poslední turnaj před vánoční pauzou, na kterém se střetli jen s jedním soupeřem, jelikož tak byl rozpis utkání připraven.

Již během týdne se upravovala sestava tak, aby byl dostatečný počet, což se ustálilo až den před turnajem a to nejen, co se týká hráčů do pole, ale také do brankoviště. Vlivem velké vytíženosti trenérů, kdy se krylo hned několik zápasů najednou, musela zaskočil jako hrající trenérka Andy.

Úvod zápasu byl takový vlažný, ale to z obou stran. Oba týmy moc nevěděly, co od sebe očekávat, a tak první třetina byla dosti oťukávací. I přesto se nám podařilo odskočit soupeři o 3 branky. O pauze se řešila mírná nepříjemnost s ohledem na zápis, ale díky ochotě všech přítomných vše bylo vyřešeno rychle a s kladným výsledkem, za což ještě jednou děkujeme! Hold papírový zápis býval pro nějaké věci lepší než ten elektronický. Na začátku druhé třetiny si soupeř dal lehce nešťastný vlastní gól a následně ale skóroval do té správné sítě. Poslední část byla dosti hektická, kdy jsme se bály o výsledek a 3 týmové body do tabulky. I přes tlak soupeře a jejich využitou přesilovou hru jsme to dokázaly a oddechly si, že se ten den hraje jen jedno utkání.

Děkuji všem zúčastněným a ještě jednou se omlouvám za zmatky.

Autor: Andrea Nováková

Panthers Praha C - FBC Rakovník 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)  online