Tříbodové Ruzyně Mužů F

V neděli nás čekaly dva zápasy, které měly rozhodnout o udržení ve skupince doposud neporažených týmů. Ještě před úvodním hvizdem jsem si situaci lehce zkomplikovali, když jsme se sešli jen v počtu 8+1.

V prvním zápase jsme nastoupili proti Young Boys - týmu ze středu tabulky. A to bylo jen dobře, neboť jsme se mohli v klidu adaptovat na místní halu. Bylo potřeba si zvyknout na zdejší parkety a zmenšenou hrací plochu o prostor pro lezeckou stěnu. Soupeře jsme pustili do většího tlaku jen v prvním střídání. Pak jsme vysunuli pressing na útočnou polovinu, účinně blokovali rozehrávku a nechali naši obranu sbírat soupeřovy dlouhé nahozené balony.

První třetina ještě skončila bezbrankovou remízou. Další dvě již probíhaly převážně v naší režii a zápas jsme zvládli s celkovým scóre 4:1. Jako velké varování v zápise svítila úspěšnost v přesilových hrách 0% (0/4).

Do druhého zápasu proti třetí rezervě Sparty jsme vstoupili s respektem (zatím neprohráli žádné utkání) a odhodláním. Tomu odpovídal i vyrovnaný výsledek první třetiny 2:2. Ve druhé části jsme mírně polevili v koncentraci, začali prohrávat osobní souboje (tvrdé, ale v mezích této soutěže) a během chvíle jsme prohrávali o čtyři branky. Po našem time-outu jsme se opět zkoncentrovali a dohráli vyrovnaně druhou třetinu i celý zápas, čtyřgólovou ztrátu už se nám dotáhnout nepodařilo. Co nám chybělo?

• Lepší kondice, abychom 2 plné pětky soupeře uběhali.