Tříbodové Kladno v podání Žen B

První ženská rezerva v osekané sestavě vyjela na Kladno, kde nejprve prohrála s domácími Kanonýrkami, aby následně přemohla Benešov.

V prvním utkání s Kanonýry jsme i přes náš nižší počet byli lepším týmem na hřišti. Většinu času jsme strávili na polovině soupeře, přes jeho pevnou obranu se nám ale nedařilo proniknout. Naopak domácí hráčky hrozily zejména z brejků, kdy v jednom případě nejprve získaly balonek a po rychlé kombinaci dostaly plastový nesmysl až do naší klece. Vedení nicméně Kladnu nevydrželo dlouho a brzy jsme srovnali, do šaten se ale i přes další převahu Panthers odcházelo za stavu 1:1.

Druhá část byla stejná jako ta první, přesto jsme nedokázali najít na pevnou soupeřovu obranu žádný recept. Kladno navíc proměnilo další z nabídnutých brejků a šlo tak znovu do vedení, brzy i dvoubrankového. Přestože se ještě před druhou sirénou podařilo Pražankám náskok částečně stáhnout, ve třetí třetině jim Kladno dvoubrankové manko znovu vrátilo a i přes veškerou snahu hráček v červeném i nakonec zvítězit 4:2.

I druhá bitva s Benešovem připomínala bušení do vrat, na rozdíl od předchozího soupeře však značně pochroumanějších a celkově méně pevných. Nebylo tak vzácné, že jsme byli schopní našeho protivníka na několik dlouhých minut zavřít v jeho pásmu a vůbec jej nepustit na balonek. Co Benešovu chybělo v obraně nicméně pruhované holky doháněly v útoku a tak to byla i mnohem bohatší bitva co se gólů týče, než ranní spiel. Rozhodla nakonec až třetí část, v níž jsme byli aktivnější a ukázali větší nasazení než naše soupeřky a byť Benešov ještě jednou srovnal na 6:6, na další branky Panthers už reagovat nedokázal a zvítězili jsme tak 8:6.

Autor: Tomáš Drašnar