23_20230911_132008.jpg
18_1640199804.png
39727_51692112737_bb56abbfac_o.jpg

Tři zápasy juniorů znamenají dvě výhry

Náročný program měli v posledních dnech elitní junioři, kteří kromě klasického víkendového dvojkola odehráli také vložený sváteční zápas na Kladně. Tři utkání v pěti dnech nakonec znamenají dvě cenná vítězství a jednu těsnou domácí porážku.

Den svátku Boje za svobodu a demokracii byl vítězný

Přesně 32 let po událostech na Národní třídě se naši elitní junioři utkali v nejvyšší CE soutěži juniorů se sousedem v tabulce, konkrétně s Kanonýry Kladno. Jak postavení obou celků v tabulce napovídalo, měl to být souboj nelítostný a vítěz si měl připsat důležité body. Soupiska na tento konkrétní zápas se nerodila snadno a tým nakonec doplnilo šest dorostenců, kteří tak dostali šanci nakouknout do této soutěže a v budoucnu by se měli stát součástí tohoto týmu. Jak to celé probíhalo, vám popíše samotný účastník a šťastný střelec Matouš Hrubý.

Středeční svátek naši Panteři pojali ve sportovním duchu. V pět hodin odpoledne kladenského času začal zápas proti domácím Kanonýrům. Utkání se vůbec neodvíjelo dobře, Pražané inkasovali první dvě branky a kdyby nebylo Lukáš Vejlupka a jeho přesného zakončení, odcházeli by do šaten bez vstřeleného gólu. Druhá třetina tak začínala průběžným stavem 1:2 a naši se potřebovali rychle vzpamatovat, aby mohli se zápasem ještě něco udělat.

Kladno nejprve opět odskočilo na rozdíl dvou tref, brzy ale Matouš Hrubý snížil a následně se nepohodl s domácím číslem dva, takže si oba kohouti šli odpočinout do chládku k pořadatelskému stolku. Ve hře čtyř proti čtyřem uklidil kulatý nesmysl do klece David Mašát a bylo tak konečně vyrovnáno. Následné vedení Kladna navíc opět netrvalo dlouho a nádhernou pumelicí na průběžných 4:4 se blýskl opět Vejlupek, jenž byl zároveň posledním střelcem druhé třetiny.

Ta závěrečná se nesla v celkem poklidném duchu, neboť ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat tu rozhodující chybu. Panteři se nakonec po dovršení hattricku Lukáše Vejlupka dostali poprvé v zápase do vedení, nedlouho poté nicméně domácí dokázali srovnat a opět tak podpořili velké drama. Vyrovnané skóre zase znamenalo, že může rozhodnout jakákoliv nepřesnost a ta díky větší panteří hladovosti přišla na straně Kanonýrů, v samotném závěru tak gólem na konečných 6:5 rozhodl Matouš Hrubý, tedy autor tohoto článku.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nás jezdí podporovat i do takových pustin a tahají s námi za jeden provaz!

Autor: Matouš Hrubý

Kanonýři Kladno - Panthers Praha 5:6 (2:1, 1:2, 1:2)  online | fotogalerie

Střely na branku: 30:23
Diváci: 48
Nejlepší hráči: Ferdinand Tomášek - Antonín Ježek

Komentář vedoucího domácích (Miroslav Šnajdr): "Dnes jsme dobrovolně soupeři nechali všechny tři body. Nicméně soupeř v rozhodující fázi zápasu byl přímočařejší a hladovější. Zápas rozhodl náš dobrý vstup do zápasu, který nás uspokojil. Polevili jsme a už se nám nepodařilo morálně zvítězit ve třetí třetině. Gratuluji soupeři a děkuji všem divákům, kteří ve svátečním dni dorazili."

Komentář vedoucího hostí (Miloslav Mattes): "Dneska kluci neodvedli úplně super výkon. Skoro celý zápas jsme museli dotahovat, ale v samotném závěru se k nám přiklonilo štěstí. Za tři body jsme rádi, protože to je pro nás důležitý zápas sousedů v tabulce. Škoda jen častých vyloučení a nedisciplinovanosti, na které musíme zapracovat. Děkujeme soupeři a divákům, kteří přišli kluky podpořit."

Výjezd do Brna byl úspěšný

Na sobotní, již 8. ligový zápas v pořadí se elitní junioři vydali do vzdáleného Brna, kde je přivítal domácí Hattrick.

Začátek se pro Pantery vyvíjel dobře, po deseti minutách jsme vedli 2:0 a Brněnští tak měli co dohánět. Ovšem konec třetiny jsme si nechali proklouznout mezi prsty a tak jsme odcházeli do šaten za vyrovnaného skóre. Do druhé třetiny vstoupily oba týmy velice vyrovnaně, avšak krátce po půlce zápasu se zlomila trpělivost rozhodčích a poslali hned dva brněnské hráče vychladnout k pořadatelům. Panteři se příležitosti chopili na výbornou a během čtyř minut nasázeli soupeři další dva fíky.

Začátek třetí třetiny byl uklidněný, žádný z celků neměl větší šance. Až v 50. minutě se prosadil jeden z brněnských hráčů, na což však vzápětí svým gólem reagoval Tonda Ježek. Domácí se ke konci ještě snažili zvrátit průběh zápasu hrou v šesti, získali z toho nicméně pouze další inkasovaný gól a Panteři tak zvítězili 7:4.

Autor: Tomáš Kačer

Hattrick Brno - Panthers Praha 4:7 (2:2, 1:3, 1:2)  online

Střely na branku: 18:20
Diváci: 24
Nejlepší hráči: Michal Rada - Jaroslav Petrák

Komentář trenéra domácích (Marek Fiala): "Dneska vyhrál florbalovější a individuálně lepší tým. V první polovině utkání jsme nebyli dostatečně pozorní a disciplinovaní v dostupování hráčů na obranné polovině, to kromě slabé útočné fáze resultovalo v konečný výsledek. Zítra nová šance. Děkuji soupeři za utkání."

Komentář trenéra hostí (Ladislav Hrma): "Jsme rádi, že nepojedeme do Prahy s prázdnou. Předvedli jsme dobrý výkon, na kterém můžeme stavět do dalších zápasů. Jsme rádi, že jsme mohli celý zápas odehrát na tři celé formace a dát tak další cenné zkušenosti našim nadějným dorostencům. Děkujeme domácím za utkání a pořadatelům za servis."

Rudná viděla těsnou porážku s Pardubicemi

Po sobotní zdlouhavé večerní cestě z Brna jsme v neděli v 15:00 odpoledne rozehráli v pořadí již 9. ligový zápas, tentokrát jsme na domácí půdě přivítali Sokoly z Pardubic.

První třetina nabídla divákům čtyři branky a o tu první se v 8. minutě zápasu postaral pardubický hrotový útočník, kterého poslal do úniku krásným výhozem gólman hostí. Ve vedení jsme soupeře nenechali dlouho, přesněji pouze 22 vteřin, po nichž dostal Lukáš Vejlupek trochu volného prostoru a přesnou střelou o tyč srovnal skóre. První třetina skončila nakonec za nerozhodného stavu 2:2.

Třetina druhá nabídla spoustu ložených šancí, ale oba týmy si většinou vylámaly zuby na výborně chytajících gólmanech. Až tři minuty před druhou sirénou se týmu hostí podařilo procedit balonek za Ulrychova záda a tak jsme museli opět dotahovat. Ve třetí části jsme přidali na tempu a pramenil z toho i vyrovnávací gól Pepy Nového, hosté se však nenechali zaskočit a o dvě minuty později si vzali své vedení zpět.

A tak začalo velké obléhání pardubické branky. Podařilo se nám vypracovat si spoustu gólových šancí, ale míček ne a ne protlačit až do sítě. Do konce základní hrací části zbývalo zhruba pět minut, když se z levého křídla rozběhl na střed Petrák, krásně si stahovačkou prošel dva hráče a přesnou střelou do vzdálenějšího rohu brány rozjásal fanoušky a srovnal na 4:4. Už to vypadalo, že se nám podaří vyrovnané skóre udržet, ale minutu a půl před koncem zápasu se na pravém mantinelu nebezpečně prosmýkl pardubický hráč a rychlou střelou zápěstím upravil skóre na konečných 4:5. Ztráta bodů nás samozřejmě bolela o to víc, že jsme soupeři prakticky celou 3. třetinu nepůjčili balonek.

Autor: Petr Havel

Panthers Praha - Sokoli Pardubice 4:5 (2:2, 0:1, 2:2)  online | fotogalerie

Střely na branku: 29:21
Diváci: 49
Nejlepší hráči: Kristián Ulrych - Matěj Denemark

Komentář trenéra domácích (Ladislav Hrma): "Dneska to bylo na obou stranách o tom, kdo nepromění více šancí.  Bohužel to padlo na nás a nebereme ani bod. Asi jsme si minimálně bodík zasloužili, ale na tlak a počet šancí se nevyhrává. Děkujeme soupeřům za napínavé utkání a divákům za podporu až do samého závěru."

Komentář trenéra hostí (Ladislav Štancl): "Dneska obrovsky cenná výhra, která byla o týmovém přístupu a nasazení po celé utkání. Soupeř byl dovednostmi i kvalitou řešení situací lepší, my jsme ale dokázali hrát dobře do obrany a závěr utkání pak ustát jak herně, tak mentálně a nenechali jsme se rozhodit vůbec ničím, toho si velmi cením. Byl to kvalitní juniorský florbal s přehlídkou neproměněných šancí a dominancí obou gólmanů."